Liepos 29 - Spalio 16 d. - Nacionalinė dailės galerija - V. Šleivytės fotografijos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Liepos 29 - Spalio 16 d. - Nacionalinė dailės galerija - V. Šleivytės fotografijos

Tre, 08/03/2022 - 15:35
Kategorija:
0 komentarų

Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje atidaryta lesbietės menininkės Veronikos Šleivytės fotografijų paroda. Jose unikalūs menininkę supusių žmonių portretai, akimirkos iš ją supusio pasaulio. Ekspozicijoje išvysite daugiau nei 250 V. Šleivytės fotografijų.

„V. Šleivytės fotografijos šiandien mus domina ir kaip meninis palikimas, ir kaip jos vaidmenis - dukters, sesers, dailininkės, visuomenininkės, pedagogės, mylimosios - liudijantys dokumentai. Ypač svarbi parodos dalis - fotografijos, fiksuojančios V. Šleivytės meilę moterims ir kuriančios LGBTQ+ bendruomenės istoriją“, - parodos anotacijoje rašo parodos kuratorės Milda Dainovskytė ir Agnė Narušytė.

Paroda svarbi ir tuo, kad atskleidžia ir kuria Lietuvos LGBTQ+ istoriją.

„Nedrąsiai sakau – ar ji nebuvo lesbietė? Taip, žinoma, visi žinojo Kupišky, ji to neslėpė, pradėjau apie tai kalbėti, juo labiau kad Kupiškis nelabai norėjo, kad skleistųsi. Dabar LGBT kovoja dėl partnerystės, kalbama apie žmogaus teises, nes turi būti teisės suvienodintos, tada V. Šleivytė visus pradeda dominti kaip istorinė asmenybė, ji padeda kurti LGBT istoriją“, – sako A. Narušytė.

Daugiau apie parodą informacijos rasite ČIA.