ALFA portalo straipsnio antraštė kelia aistras

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

ALFA portalo straipsnio antraštė kelia aistras

Ant, 08/02/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Prieš kelias dienas Alfa.lt paskelbto straipsnio antraštė šokiravo atidesnius skaitytojus. Antraštėje beždžionių raupai prilyginti AIDS ir susieti su gėjais.

„Dezinformacija“, - taip paskelbtą straipsnį įvardijo Martynas Norbutas. – „Sulygina ŽIV ligos paskutinę stadiją, kuri dažniausiai yra mirtina - su virusu, kuris beveik visada praeina pats be jokio specialaus gydymo“.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad tokios antraštės kuria stigmą. Tarptautinės organizacijos ne kartą viešai prašė nekurti mitų apie beždžionių raupus, kuriais gali užsikrėsti visi – vaikai, moterys, vyrai.

„Viena nesąmonė patvirtinama kita iš piršto laužta teorija. Neva Dėl ŽIV protrūkio kalti gėjai, o dabar ir dar vieną ligą platina. Bet kai moralė neegzistuoja - kam reikalinga tiesa? Pinigai pinigėliai - paspaudimai ant tokių antraščių juos kuria. Tiesiog žema. Bet tokia Lietuvos realybė. Tik nereikėtų tuomet apsimesti, kad tai žurnalistika“, - komentare socialiniame tinkle Facebook rašo M. Norbutas.

Jungtinių Tautų programa prieš ŽIV (UNAIDS) dar gegužę išreiškė susirūpinimą dėl pranešimų, kuriais sąmoningai dezinformuojama visuomenė ir kuriami homofobiniai stereotipai.

„UNAIDS ragina žiniasklaidą, vyriausybes ir bendruomenes reaguoti įrodymais pagrįstu požiūriu, kad būtų išvengta stigmos“, - rašoma organizacijos pranešime spaudai.

„Stigma ir kaltinimai kenkia pasitikėjimui ir gebėjimui veiksmingai reaguoti per tokius protrūkius kaip šis“, – sakė Matthew Kavanagh, UNAIDS vykdomojo direktoriaus pavaduotojas. - „Patirtis rodo, kad stigmatizuojanti retorika gali greitai panaikinti įrodymais pagrįstą reakciją, sukeldama baimę, atitraukdama žmones nuo sveikatos priežiūros paslaugų, trukdydama identifikuoti atvejus ir skatindama neveiksmingas baudžiamąsias priemones. Dėkojame LGBTI bendruomenei už tai, kad ji imasi lyderystės didinant informuotumą – ir kartojame, kad šia liga gali sirgti bet kas“.

 

Alfa