Moterų teises ginančios organizacijos Lietuvoje reikalauja ratifikuoti Stambulo Konvenciją

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Moterų teises ginančios organizacijos Lietuvoje reikalauja ratifikuoti Stambulo Konvenciją

Ant, 06/21/2022 - 16:30
Kategorija:
0 komentarų

Ukrainai rodant lyderystę smurto artimoje aplinkoje užkardymo ir prevencijos srityje ir ratifikavus Stambulo konvenciją, moterų teises ginančios organizacijos Lietuvoje ragina nebetrypčioti ir mūsų šalyje. Šiandien organizacijos laišku kreipėsi į šalies lyderius.

„Pažymėtina, kad kiekviena Konvencijos nuostata pabrėžia, kad smurtas prieš moteris ir smurtas artimoje aplinkoje  daugiau  nebegali  būti  asmeninis  reikalas  ir  valstybė  privalo  įdiegti  visa  apimančias  ir integruotas politikos kryptis, skirtas užkirsti kelią smurtui, apsaugoti aukas ir nubausti smurtautojus.

Ratifikuodama Europos Tarybos Konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje  aplinkoje  prevencijos  ir    kovos  su  juo  LR Vyriausybė  įsipareigotų  keisti įstatymus,  įdiegti praktines priemones ir skirti išteklių, kad užtikrintų smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje netoleravimą, kas taptų teisiniu įsipareigojimu, padėsiančiu smurto aukoms“, - rašoma laiške.

Laiško autoriai pažymi, kad Konvencijos ratifikavimas būtų ir svarbus politinis signalas, kad smurtas prieš moteris yra nepriimtinas ir netoleruojamas.

„Ko Lietuva nesugebėjo padaryti per beveik 10 metų, Ukraina padarė karo sąlygomis“, –  sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Lietuva  Stambulo konvenciją pasirašė dar 2013 m., tačiau Seimas iki šiol jos neratifikavo.

Laišką pasirašė Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, Žmogaus teisių organizacijų koalicija ir Lietuvos moterų lobistinė organizacija.