Sigita ir Jugnė baisisi neapykantos mastais Lietuvoje ir ragina veikti kiekvieną LGBTQ+ narį

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Sigita ir Jugnė baisisi neapykantos mastais Lietuvoje ir ragina veikti kiekvieną LGBTQ+ narį

Pen, 06/03/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

„Norime būti čia, norime savo teisių čia – nenorime vien dėl to vykti į kitą šalį, kad kita šalis suteiktų teises, kurios mums prigimtinai priklauso“, – portalui LRT.lt sako kartu gyvenimą kuriančios Jugnė Jūnė Jonušaitė ir Sigita Mykolaitytė.

Sigita teigia pykstanti ant politikų, kurie tyčia kuria mitus, skleidžia netiesą. "Man asmeniškai jau atsibodo, pykstu ant tų valdžios žmonių, kurie visus sukiršina, piešia visai ne tokiomis spalvomis. Ir jie tai daro sėkmingai, nes ši propaganda labai lengvai veikia, žmonės gąsdinami, kad dabar šeimoms kas nors atsitiks", - sako mergina. Jos nuomone, tokie pasisakymai yra strategijos dalis.

Ji ragina būti aktyviems ir pasinaudoti galimybėmis reikalauti savo teisių. "Man labai aiškiai didžiausias skaudulys yra teisinis neužtikrinimas, nes tave kažkaip sumenkina, nuvertina, nurašo, už paraščių išstumia. Visuomenėje visada buvo ir bus visokių nuomonių, aišku, kai bus priimtas įstatymas, keisis nuomonė. Kuo daugiau „demonstruosimės“, tuo labiau keisis", - LRT sako Sigita.

Jugnė sako, jog jai skaudu matyti kiek visuomenėje yra pykčio ir neapykantos įvairioms pažeidžiamiausioms grupėms. "Tikriausiai juos darbe, asmeniniame gyvenime, vaikystėje kažkas buvo taip užmūčiję, jiems pikta ir skaudu matyti, kaip kas nors kitas reikalauja savo teisių. Skaudu suprasti, kiek dar mūsų visuomenėje dėl visokių istorinių, socialinių aplinkybių, įvairiausių traumų yra susikaupusios neapykantos.", - svarsto Jugnė.

Visą interviu skaitykite LRT.