Rasa Račienė: Seimo nariai LGBTQ+ vaikams teigia, kad jie yra žalingi

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rasa Račienė: Seimo nariai LGBTQ+ vaikams teigia, kad jie yra žalingi

Ket, 11/16/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ iniciatorė Rasa Račienė teigia, kad kai kurie politikai Seime visiškai nesuvokia kokios yra jų skleidžiamos homofobijos pasekmės. Politikų varžymasis dėl pigaus populiarumo rodant nepagarbą ir niekinant LGBTQ+ bendruomenę puikiai matomas ir vaikams, kurie kasdien susiduria su saugumo problemomis.

„Kokia žinutė buvo paskutinėmis dienomis pateikta? Pirmiausia ta žinutė turėjo pasiekti vaikus, kurie paauglystėj pradeda susivokti, kad galbūt jų yra kažkokie kitokie poreikiai, ir kad jų jausmai kuo tai skiriasi nuo tėčio ir mamos. Iš šita žinutė jiems trenkia iš paties Seimo, kad pasirodo tai yra žalinga kažkam. Tai kaip vaikas gali būti žalingas pat sau?“, - komentuodama Seime vykusius debatus LGBTQ+ klausimais Delfi laidoje sakė Rasa.

Ji prisipažino, kad ir jos dukra nuolatos susiduria su iššūkiais – pavyzdžiui tikrina viešas erdves ar jos yra saugios lankytis LGBTQ+ žmonėms.

„Aš negalėjau patikėti, kad mano vaikas patikrina ar tai yra saugi vieta LGBT žmogui apsilankyti. Man sunku net tą įvardinti, kad aš dabar eidama kažkur papietauti ar kavos išgerti galvosiu kaip ten gali į mane žiūrėti, arba atpažinus kažką padaryti“, - pasakojo mama. – „Gyvenant šiandien dienos Lietuvoje, kad kiltų štai tokie iššūkiai, man yra absoliučiai nesuvokiamas dalykas“.

Anot Rasos Račienės, politikams puolant LGBTQ+ bendruomenę, visuomenei liejant neapykantą, nesaugumo jausmas LGBTQ+ vaikus lydi nuolatos.

„Aš suprantu kodėl, mes tą girdim ir tėvų grupėj, kad vaikai atsisako eiti į mokyklas. Jie nustoja lankyti savo mėgiamus būrelius. Tai atrodo kaip viduramžiai“, - Delfi aktualijų laidoje teigia organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ narė. Ji priduria, kad kartais tėvams yra sunku sveiku protu suvokti kokiose situacijose atsiduria jų vaikai – jų pasakojimai tiesiog sukrečia.

„Žmonijos įvairovė yra labai didžiulė ir laikas nusimesti pančius, kad turi būti tik taip, o kitaip būti negali“, - teigia Rasa linkėdama kuo greičiau visuomenei keistis vardan vaikų gerovės.