Laisvės partija ruošiasi esminei kovai dėl civilinės sąjungos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Laisvės partija ruošiasi esminei kovai dėl civilinės sąjungos

Pir, 10/16/2023 - 17:08
Kategorija:
0 komentarų

Laisvės partijos valdyba konstatavo, kad net ir labai kompromisiniam civilinės sąjungos įstatymui paramos Seime nėra, koalicijos partneriai nesiima aktyvių priemonių įtikinti savo narius pataisas palaikyti, rašo Delfi. Jei padėtis nesikeistų, partija planuoja blokuoti sprendimus Seime.

„Valdančiosios koalicijos partnerių vadovybė nesiekia pakeisti jų pozicijos ir ruošia informacinį lauką galimam įstatymo nepriėmimui, bandydama dėl to permesti atsakomybę opozicijai ar netgi Laisvės partijai“, - teigiama Delfi atskleidžiamame Laisvės partijos valdybos vidiniame dokumente.

Anot Laisvės partijos atliktos analizės, du Liberalų sąjūdžio Seimo nariai tikrai balsuotų prieš civilinės sąjungos įteisinimą, o du dar dvejoja. Konservatorių gretose nepalaikančių yra 10 narių, aštuoni jų abejoja.

Partijos valdybos nariai pabrėžė, kad civilinės sąjungos įstatymo nepriėmimas bus traktuojamas kaip koalicinės sutarties nevykdymas.

„Siekiant koalicijos partnerių paramos Civilinės sąjungos įstatymo projektui, Laisvės partija turi būti pasiruošusi visam galimų priimti sprendimų spektrui dėl koalicijos partneriams svarbiausių klausimų. Civilinės sąjungos įstatymo nepriėmimas reikštų koalicijos sutarties įsipareigojimų nevykdymą ir atrištų rankas Laisvės partijai jos nevykdyti taip pat“, – teigiama Delfi paviešintame dokumente.