Rima Urbonaitė: dalis liberalų ir socialdemokratų elgiasi kaip „valstiečiai“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rima Urbonaitė: dalis liberalų ir socialdemokratų elgiasi kaip „valstiečiai“

Tre, 10/11/2023 - 18:30
Kategorija:
0 komentarų

Politologė Rima Urbonaitė kalbėdama LRT radijuje atkreipė dėmesį, kad dalis liberalų ir socialdemokratų elgiasi lygiai taip pat kaip „valstiečių“ partijos atstovai civilinės sąjungos įteisinimo klausimu. Ji teigia, kad šios partijos išmetė savo programines nuostatas į šiukšlių dėžę.

„Liberalų sąjūdžio, kuris, be jokios abejonės, turėtų palaikyti šį įstatymą, net trečdalis frakcijos Seime įstatymo nepalaiko. Partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dėl to kaltina rinkimų sistemą, kadangi, tie, kurie yra išrinkti vienmandatėse apygardose, už šį įstatymą nebalsuoja, nes, matot, jų rinkėjas konservatyvus. Bet palaukite, o ne partija daro kandidatų atranką?“, - klausia R. Urbonaitė. - „Bet Liberalų sąjūdis tikrai nemato problemos „valstiečius“ transformuoti į liberalus. Ir tai ne tik Viktoro Pranckiečio atvejis“.

Panašias tendencijas politologė mato ir socialdemokratų partijoje. Pati partija net nežada imtis kokių nors veiksmų situaciją vertinti pačios politinės organizacijos viduje.

„Socialdemokratai nusprendė, kad vienmandatininkai turi laisvą mandatą. Tą akcentuoja partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Tik tas laisvas mandatas, akivaizdu, yra laisvas ir nuo partijos ideologinių nuostatų. Šiuo metu faktiškai pusė frakcijos civilinės sąjungos įstatymo nepalaiko“, - teigia politologė.

Jos nuomone, šį klausimą jau buvo galima išspręsti seniai ir greičiausiai civilinės sąjungos įteisinimas jau būtų pamirštas.

„Priėmus įstatymą per pirmus dvejus šios kadencijos metus, jau 2024 metų rinkimuose šis klausimas būtų gerokai blankesnis, jeigu ne visai pamirštas“, - LRT radijuje sakė Rima Urbonaitė.