Pernai Irane įvykdyta 75 proc. daugiau egzekucijų nei 2021-aisiais

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pernai Irane įvykdyta 75 proc. daugiau egzekucijų nei 2021-aisiais

Št, 04/15/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Norvegijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Iran Human Rights“ ir nevyriausybinės organizacijos iš Prancūzijos „Together Against the Death Penalty“ ataskaitoje rašoma, kad 2022 Irane įvykdytos mažiausiai 582 mirties bausmės. Tai didžiausias skaičius nuo 2015-ųjų.

„Iran Human Rights“ direktorius Mahmoodas Amiry Moghaddamas teigė, kad siekdama „skleisti tarp žmonių baimę, valdžia suintensyvino egzekucijas už nepolitinius kaltinimus“, praneša LRT.

Daugiau nei pusė po protestų pradžios įvykdytų egzekucijų - 44 proc. iš 2022-aisiais užregistruotų 582 mirties bausmių buvo įvykdytos dėl kaltinimų, susijusių su narkotikais. Įtariama, kad tai lengviausias būdas apkaltinti žmones ir su jais susidoroti - ypač po kurdės Mahsos Amini mirties prasidėjusių protestų.

Ataskaitoje nurodoma, kad 30 proc. visų šalyje įvykdytų egzekucijų susijusios su daugiausia musulmonų sunitų beludžių mažumos nariais, nors jie sudaro tik 2–6 proc. visų Irano gyventojų.

„Mirties bausmė yra dalis sistemingos diskriminacijos ir didelių represijų, kurias patiria Irano etninės mažumos“, – sakoma pranešime.

288 egzekucijos buvo įvykdytos dėl kaltinimų žmogžudyste. Tai didžiausias skaičius per daugiau nei 15 metų.

Egzekucijų neišvengė ir trys vaikai bei šešiolika moterų.