Ir vėl kalti gėjai - Rusija imasi kovos prieš Tarptautinį Olimpinį komitetą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ir vėl kalti gėjai - Rusija imasi kovos prieš Tarptautinį Olimpinį komitetą

Št, 01/07/2023 - 18:15
Kategorija:
0 komentarų

Tarptautiniam Olimpiniam Komitetui  nusprendus, kad sankcijos Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir toliau bus taikomis, Kremliui ištikimi politikai ir visuomenininkai ėmėsi dezinformacijos kampanijos. Jie pareiškė, kad Rusija negalės dalyvauti olimpinėse, nes jų organizatoriai nusprendė įvesti prievolę šalims į nacionalines komandų sudėtis įtraukti bent 10 proc. LGBTQ+ atstovų.

Rusijos naujienų agentūrose buvo paskelbta žinia, neva Olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas sakė, kad ketina padaryti LGBTQ+ sportininkų dalyvavimą privaloma olimpinėse žaidynėse sąlyga. Ir neva, kiekvienoje komandoje turėtų būti bent 10 proc. gėjų ir lesbiečių.

„Jei tai yra apgalvotas sprendimas, o ne poleminiu entuziazmu pasakyta frazė, tada olimpinis judėjimas tokia forma, kokia mes laikėme jį pasauliniu sporto standartu, baigiasi. Ir tai net ne tik apie Rusijos poziciją su savo tradicinėmis vertybėmis. Musulmoniškos šalys taip pat eliminuojamos iš vėlesnių olimpinių žaidynių? O kas, jei stipriausi Europos šalių sportininkai pasirodė esą žmonės, turintys normalių polinkių? Ar mes juos palenksime LGBT vertybėms, ar sustabdysime juos nuo konkurencijos?“, - išgalvotą naujieną RT suskubo komentuoti Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pavaduotojas, Sporto plėtros darbo grupės vadovas Borisas Paikinas.

Dūmos deputatas Aleksejus Žuravliovas „Rossija1“ eteryje sakė: „Olimpiadą reikėtų pervadinti į olimpediadą. Ir sporto rūšis pervadinti, pavyzdžiui, kad būtų koks LGBTenisas, lezbijachtingas, transirklavimas, pichvando. Daug tokių yra“. Maža to, jis pareiškė, kad dėl tokios tvarkos Rusija negalės dalyvauti olimpiadoje.

Šie pareiškimai, o ir pati netikra naujiena, greitai išplito žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Štai advokatas Aleksandras Dobrovinskis netruko išplatinti savo nuomonė šiuo klausimu:

„Ir nesvarbu, kad yra žaidėjų, kurie yra stipresni ar bėga greičiau – 10 proc. komandos turi būti homoseksualūs. Ką tai gali lemti: yra šalių, kuriose tai ne tik nepriimtina, bet ir baudžiama baudžiamąja tvarka, ir neaišku, kaip bus įrodyta, kad ši kvota įvykdyta – ar prie įėjimo bus kažkaip patikrinta? Net nekalbu apie tai, kad tokiose šalyse kaip Armėnija, Gruzija ir kitose šalyse net gėdinga apie tai kalbėti“.

O iš tiesų ši dezinformacijos kampanija pradėta, nes Tarptautinis olimpinis komitetas paskelbė artimiausiu metu neplanuojantis panaikinti sankcijų Rusijai ir Baltarusijai. Tai daroma nepaisant to, kad į 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes šiais metais prasidės atrankos.

„Dabar ne laikas panaikinti sankcijas rusams ar baltarusiams“, – po organizacijos vykdomosios valdybos posėdžio gruodžio mėnesio pradžioje sakė atstovas spaudai Markas Adamsas. - „Sankcijos vis dar galioja“.

 

Kremliui dirbantys propagandistai jau ne vienerius metus skleidžia dezinformaciją apie LGBTQ+ bendruomenę. V. Putinas teisino Rusijos pradėtą karą Ukrainoje kaip kovą prieš LGBTQ+ ideologiją. Tokią žinią skleidė ir Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas. Neseniai Rusija uždraudė skleisti bet kokią teigiamą informaciją apie LGBTQ+ klausimus viešumoje.