Tarptautinę tolerancijos dieną sostinėje — išskirtinis Planningtorock pasirodymas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tarptautinę tolerancijos dieną sostinėje — išskirtinis Planningtorock pasirodymas

Ant, 11/15/2022 - 16:36
Kategorija:
0 komentarų

Lapkričio 16 dieną pasaulyje minima tarptautinė Tolerancijos diena bus švenčiama ir Lietuvoje. Trečiadienį sostinės klubas „Opium“ (Islandijos g. 4, Vilnius) ir kontrkultūrinis queer judėjimas „We Are Propaganda” kvies susipažinti su vienais svarbiausių queer kultūros balsų ir prodiuserių — Planningtorock. 

Jau nuo 2015 metų „Love is the Message” švenčia įvairovę, atvirumą ir tolerantiškas šokių muzikos šaknis. Per šį laiką renginys susilaukė stipraus klubinės bendruomenės palaikymo šalyje ir už jos ribų. Šiais metais prie renginio organizavimo prisijungė ir kontrkultūrinis queer judėjimas „We Are Propaganda”, kuris buria LGBTQ+ bendruomenę ir organizuoja alternatyvius queer vakarėlius nuo 2016 metų. Šio kolektyvo nariai dalyvauja ir inicijuoja tokius renginius kaip queer-feministinį festivalį „SapfoFest”, Baltijos šalių queer meno ir politikos tinklą „Juoda rožė. Juodas gvazdikas“, prisideda prie Vilniaus queer festivalio „Kreivės” veiklų.

Nuo Frank Ocean pareiškimų iki Janelle Monáe „PYNK“ kelnių — šiuolaikiniuose popmuzikos naratyvuose pastebimai atsiranda vis daugiau „queer“ elementų, tačiau tarpdisciplininių menininkų ir prodiuserių Planningtorock atveju ši subversyvi dvasia lyčių, orientacijos bei politikos srityse yra pagrindinis kūrybos variklis jau daugiau nei du dešimtmečius. Užaugę Boltone (UK), ilgą laikę rezidavę Berlyne, o dabar savo namais pasirinkę Estiją atlikėjai rašo provokuojančias dainas apie mūsų socialinį binariškumą. Ir nesvarbu, ar beieškodami savojo autetntiško „aš“ jie pertvarkytų veidą protezais, ar pakeltų balso tembrą — jų kūryba yra nuolatinis tyrimas apie garso kreivinimą, kuris klausia, kaip skambėtų neheteronormatyvi muzika. Kūrybine laisve pulsuojančių atlikėjų pasiekimų sąraše —  kolaboracijos su su tokiomis grupėmis kaip The Knife ar Peaches, ir net garso takelis „Chanel” mados namų pasirodymui, o daugelis muzikos kritikų Planningtorock pasivadinusius Jam Rahuoja Rostron lygina su tokiomis kultinėmis atlikėjomis kaip Björk, Diamanda Galas, Kate Bush ar Chinawoman. 

„Suorganizavę sėkmingą paramos pritraukimo nepriklausomoms LGBTQ+ bendruomenę buriančioms iniciatyvoms renginį gallery 1986 erdvėje birželį, džiaugiamės tęsdami bendradarbiavimą su „Opium” komanda ir turėdami galimybę į Vilnių pakviesti tokio aukšto kalibro tarptautinėje „queer“ muzikos scenoje pasižymėjusius atlikėjus kaip Planningtorock. O taip pat kur kas platesnei auditorijai pristatyti perspektyvius atlikėjus iš vietinės LGBTQ+ bendruomenės. Tai nebus tipiškas „We Are Propaganda” vakarėlis — čia mes suvienysime jėgas ir veiksime kartu įnešdami tam tikro savo prieskonio, kiek sudrumsdami nusistovėjusius vandenis įsiklausysime į „Love is the Message” siunčiamą žinutę”, – pasakoja vienas iš „We Are Propaganda“ įkūrėjų Edvinas Grinkevičius. 

Prie atlikėjų prisijungs ir į šokių aikštelę kvies ir vietiniai klubo „Opium” bei „We Are Propaganda” rezidentai, LGBTQ+ bendruomenės nariai Gemayel, Moteris, soft corps ir vika, o klubas duris atvers neįprastai anksti — jau 21 val. Daugiau informacijos apie renginį rasite „Opium Club” Facebook paskyroje.