feminizmas

Visuomenei pristatytas krūtų manifestas. Kovo 8 d. rengiamas solidarumo renginys

„Krūtų manifestas – mūsų atsakas į nuolatinį moterų kūno dalių kritikavimą, nepagarbų komentavimą bei moters kūno sudaiktinimą“, - pasidalinusi nauja daina apie krūtis socialiniame tinke Facebook rašo Gilija Žukauskienė. Ji taip pat pakvietė visas ir visus į kovo 8 d. 12 val. Rotušės aikštėje vyksiantį renginį „Mano kūnas teisus“. Ten dalyvaus ir šokio grupė „SpokŠok“.

Liepos 29 d. - SapfoFest 2022 – 10 metų: mūsų istorija!

SapfoFest jau 10! Nuo piktų lesbiečių iki queer feminist festivalio, prikalbėjome virš šimto kalbų, susidraugavome su daugiau nei šimtu mergų, nulenkėm šimtus rankų, o bučiavomės turbūt tūkstantį kartų. Keliavome pro Jonavą, Molėtus ir Anykščius, įsigijome saulės nepraleidžiančias palapines ir dar patogesnes pikniko kėdes. Prisimename tą kartą, kai atvažiavo policija ir tą, kai išgėrėme visą šulinį vandens, maudėmės su karvėmis. Apimtos prisiminimų, norime jų dar daugiau! Ką pameni tu? Ką išsivešime šiais metais?

Dešimtmetį švenčiantis festivalis SapfoFest pristato išskirtinę programą

Jau dešimtmetį organizuojamas queer festivalis šiemet pristato išskirtinę programą. Liepos 29 – 31 dienomis Utenos rajone vyksiantis festivalis kurs LGBTQ+ bendruomenei draugišką erdvę, kurioje renginį gali kurti visi norintys. Festivalio organizatoriai sutiko atsakyti į kelis GayLine.LT klausimus.

Feministė G. Garlaitė: Tai, kad aš pasirinkau būti savo tiesoje, mane tiesiog sustiprino

„Natūralu, kad mes turime skirtumų tiek tarp lyčių, tiek lytyse, bet bėda atsiranda tada, kai tie skirtumai tampa įrankiu kažką ignoruoti, kažkieno neišklausyti, kažkam nurodinėti. Dėl to feminizmas yra priimamas taip aršiai ir net neigiamai, nes, kai tu nori kažką užtildyti, bet tas kažkas, kas nenori būti užtildytas, pradeda garsiai kalbėti, tai aišku, kad tave tai nervina, nori visaip kaip padaryti, kad to nesigirdėtų.