E. Gentvilas apie Civilinės parnerystės oponentus: liaukitės pasakas sekę

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

E. Gentvilas apie Civilinės parnerystės oponentus: liaukitės pasakas sekę

Pir, 05/30/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Seimo narys Eugenijus Gentvilas sako, kad Civilinės sąjungos projektas yra Lietuva daug padarė siekiant apginti pažeidžiamiausias grupes. Tačiau kol kas vienoje srityje yra stagnacija - būtent LGBTQ+ bendruomenės teisių užtikrinime. Jis ragina Civilinės sąjungos oponentus baigti sekti pasakas ir gąsdinti visuomenę.

"Naujausias fantazijos lygmuo, spalvinamas apokaliptinėmis natomis, – tai neišvengiamai artėjančios teisės įsivaikinti doktrina. Civilinės sąjungos priešininkai gąsdina, kad, asmenims leidus sudaryti civilinę sąjungą, kažkas jėga privers Lietuvos valstybę civilinėje sąjungoje gyvenantiems asmenims leisti auginti ne savo vaikus, nori to parlamentinė dauguma ar ne. Ne, civilinė sąjunga yra vienas reguliavimas, įsivaikinimas – kitas. Ir liaukimės pasakas sekę", - sako Seimo narys LRT paskelbtoje nuomonėje.

Jis primena, kad įsivaikinimą reglamentuoja Civilinis kodeksas, o jo pataisas irgi priima ne kas kitas, o Seimas. Todėl kol Seime nebus daugumos, kuri tam pritartų - to įteisinti nėra įmanoma.

"Neabejoju, kad Lietuva yra įgali ir tai pakeisti. Jeigu būdama tokia nedidelė, turi didelį balsą Europoje, gali daugiau negu kiti pasirūpinti nukentėjusiais ukrainiečiais, vadinasi, neabejotinai gali pasirūpinti ir savo mažumomis. O civilinė sąjunga – tai tiek nedaug, ko iš mūsų, daugumos, reikia", rašo Seimo narys.