„Eitynės už lygybę ir taiką“ jau ateinantį šeštadienį. Kaip jos vyks?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

„Eitynės už lygybę ir taiką“ jau ateinantį šeštadienį. Kaip jos vyks?

Sek, 05/29/2022 - 17:00
Kategorija:
0 komentarų

Birželio 4 dieną nuo 14 iki 17 val. Vilniuje vyks pagrindinis „Baltic Pride“ 2022 festivalio renginys – eitynės „Už lygybę ir taiką“. GayLine.LT trumpai apžvelgia kaip viskas vyks.

Pasak eitynes organizuojančios Lietuvos gėjų lygos, eitynėse turėtų dalyvauti apie 10 tūkstančių žmonių.

Baltic Pride 2022 eitynės pajudės nuo Bernardinų sodo, pražygiuos šalia Katedros aikštės, tada paskus į Gedimino prospektą ir eis link Lukiškių aikštės. Čia eisena pasuks  į J. Tumo-Vaižganto gatvę ir pajudės iki Baltojo tilto. Dalyviai kviečiami rinktis Barboros Radvilaitės g.

Eitynėse važiuos ir 10 spalvų ir geros nuotaikos kupinų autobusiukų. Dalyvaus svečiai tiek iš kaimyninių, tiek iš kitų šalių.

Eiseną vainikuos nepakartojamas, žvaigždžių kupinas koncertas.

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad prašymų rengti kitus renginius šią dieną negauta. Todėl tikėtina, kad protestų prieš eitynes nebus. Policija žada užtikrinti renginio dalyvių saugumą. Šiuo metu stebimi socialiniai tinklai, siekiant išsiaiškinti ir užkardyti galimas provokacijas.

Baltic Pride eitynės Vilniuje jau kelis kartus praėjo be jokių incidentų. Paskutinį kartą keli protestuotojai su kryžiais būriavosi prie Vilniaus katedros bokšto.