Ukrainos LGBTQ+ karių liudijimai: pasirengę ginti šalį iki pabaigos, tikisi lygiateisiškumo ateityje

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Ukrainos LGBTQ+ karių liudijimai: pasirengę ginti šalį iki pabaigos, tikisi lygiateisiškumo ateityje

Št, 05/28/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Ukrainos gynybą nemažai daliai LGBTQ+ žmonių yra kasdienybė. Jie kaunasi priešakinėse linijose, moko kitus karius, teikia pagalbą įvairiose šalies vietose. Šie žmonės teigia, kad kovoja už savo ir savo artimųjų gyvybes, už Ukrainos laisvę. Tai pasiekę - jie vėl žada prisidėti ir prie LGBTQ+ siekių užtikrinti lygiateisiškumą savo šalyje.

Ne visi iš jų gali atskleisti savo tapatybę. Vieniems tai keltų grėsmę, jei patektų į nelaisvę rusų kariams, kiti - dar nepasirengę atsiskleisti visai šaliai. Tačiau visų jų liudijimai yra unikalūs ir kartu panašūs - šie žmonės sako, kad kovos iki galo.

Pavlas

Atviras gėjus Pavlas, net nežada slėpti savo veido. Jis didžiuojasi kuo yra ir ką daro kasdien gindamas savo šalį.

„Manęs gana dažnai klausia, ar nebijau tarnyboje būti atviras gėjus. Ne, aš nebijau. Kiekvienas žmogus žino apie mane! Ar tai trukdo mano tarnybai? Ne, netrukdo. Ar dažnai žmonės užduoda kvailus klausimus? Taip, jie tai daro. Bet, laimei, visi mano kovotojai mane gerbia! Puikiai sutariame! Svarbiausia visada būti sąžiningam su savimi!“, - sako vaikinas.

37 metų gėjus Aleksandras, aktorius ir vaidybos mokytojas, iki vasario 24 d. nebuvo laikęs ginklo rankose. Jis dalyvavo projektuose, jau septynerius metus gyveno su savo vaikinu režisieriumi, tačiau karas pakeitė viską - abu prisijungė prie armijos.

Aleksandras

„Dabar kartu Kijevo Teritorinės Gynybos pajėgose. Gyvenime esame atviri gėjai, o Teritorinės Gynybos pajėgos vis dar gyvena principu „neklausk – nekalbėk“. Tikiuosi, kad tai greitai pasikeis. Po pergalės turime daug nuveikti dėl protų deokupacijos ir ukrainiečių sąmonės dekolonizacijos“, - sako vyras, tikėdamasis, jog pasibaigus karui LGBTQ+ žmonės Ukrainoje pasieks didelių pergalių.

Ruslana

„Mano vardas Ruslana, mano slapyvardis Sunshine. Esu lesbietė, 21 m. tarnybą pradėjau savo noru, nes negalėjau likti nuošalyje to, kas vyksta mūsų šalyje: kaip rusai griauna mūsų miestus, kaimus, žudo nekaltus vaikus, prievartauja moteris. Tai laužo mano širdį. Štai kodėl dabar esu Ukrainos ginkluotosiose pajėgose, kad kažkaip padėčiau ir palaikyčiau mūsų herojus. Aš didžiuojuosi, kad esu ukrainietė“, - rašo mergina šalia nuotraukos, kurioje laiko ginklą.

Vladas2

 „Esu Vladas, man 25. Kaip sakoma, buvusių kariškių nebūna. 3 metus tarnavau 2017-2020, tada dirbau aplinkosaugoje, išėjau, o tada civilinis gyvenimas, o dabar Teritorinės Gynybos pajėgos. Norint būti laisviems, kviečiu kovoti už laisvę ne tik ginklu, bet ir civiliniame gyvenime. Mes laikomės kartu dėl savo gimtosios Ukrainos, nes Ukraina yra laisvė. Kovokime ir laimėkime!“, - sako ant peties ožiaragio simbolį nešiojantis karys. Būtent šį simbolį naudoja daugelis LGBTQ+ karių, kad galėtų atpažinti vienas kitą.

„Mano vardas Andrėjus, man 21 metai. Tarnauju pagal sutartį Ukrainos kariniame jūrų laivyne. Įstojau į kariuomenę, nes nusprendžiau, kad kiekvienas žmogus turi būti kariuomenėje“, - sako vaikinas. Jis teigia, kad laimėjus karą nori tęsti tarnybą.

„Mano vardas Vladas – man 24 metai. Tarnauju Ukrainos ginkluotųjų pajėgų priešlėktuvinių raketų pajėgose. Įstojau į kariuomenę, nes negalėjau stovėti nuošalyje, kai Maskvos kiaulės prievartavo mano tėvynę. Ukrainos dangaus gynimas yra mano pareiga nuo pirmos karo dienos“, - rašo vaikinas.