+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Oralinis seksas ir lytiškai plintančios ligos. Ką reikėtų žinoti?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Oralinis seksas ir lytiškai plintančios ligos. Ką reikėtų žinoti?

Ant, 12/14/2021 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Stengtis apsisaugoti nuo gripo, peršalimo ar net COVID-19 viruso tapo natūralu. O kaip su lytiniu keliu plintančiomis ligomis? Ar oralinis seksas tikrai yra pats saugiausias. GayLine.LT apžvelgia galimas grėsmes ir kaip jas sumažinti.

„Aš tai niekada neužsikrėsiu“, „Aš esu švarus“ – kiek kartų girdėjome šiuos žodžius iš tų, kurie didžiuojasi nevaržomu seksualiniu gyvenimu ir giriasi išvengę infekcijų. Vis dėlto, seksas nėra kazino. Ir partneriai abu yra atsakingi ne tik už savo, bet ir kito sveikatą.

Išvengti paprastų infekcijų sekse metu nėra sudėtinga. Jei jums peršti gerklę – greičiausiai nieko nenutiks jei užsiimsite seksu. Žinoma, jei vengsite bučinių. Tačiau visai kita situacija kai kalbame apie gonorėją, chlamidijas, sifilį, ŽIV ar hepatitus A, B, C.

Chlamidija

Tai yra labiausiai paplitusi lytiškai plintanti infekcija. Dauguma žmonių nejaučia jokių simptomų, todėl sunku žinoti, kada ja sergate, nebent reguliariai tikrinatės. Chlamidioze sergantis asmuo partneriui ligą perduoda lytinių santykių metu. Tiesa, užsiimant oraliniu seksu tikimybė užsikrėsti yra daug mažesnė. Mat chlamidija užsikrečiama, kai gleivinė liečiasi su spermos ar makšties skysčių išskyromis.

Gonorėja

Ši lytiškai plintanti liga gali būti perduodama ir oralinio sekso metu. Užsikrėsti gali abu partneriai nepriklausomai nuo jų vaidmens jo metu. Ištirta, kad gonorėja retkarčiais gyvena gerklėje ir akių vokuose. Tai sukelia išskyras iš akių. Baterijos taip pat gyvena ant šlaplės, makšties, gimdos kaklelio, kiaušintakių, išangės ir tiesiosios žarnos paviršių.

Hepatitas A, B, C

Hepatito A, B arba C perdavimas per oralinį seksą yra labai pavojingas. Ypač, jei partneriui, partnerei neseniai kraujavo dantenos ar burnoje yra kraujuojanti žaizdelė. Visos hepatito formos perduodamos per tiesioginį sąlytį su krauju, sperma ar makšties sekretu.

Sergant hepatitu B, retais atvejais virusas perduodamas seilėmis įkandus.

Hepatito A atveju virusas perduodamas daugiausia per oralinį kontaktą su išmatomis. Kadangi išmatos yra pagrindinis viruso šaltinis, jis taip pat gali būti perduodamos per užterštą maistą ar vandenį. Taigi išangės laižymas ir po jo sekantys bučiniai gali sukurti palankią terpę virusui plisti.

Hepatitas C dažniausiai perduodamas tiesioginio sąlyčio su krauju metu. Nors hepatitas C gali būti perduodamas analinio sekso metu, tai nėra dažnas atvejis. Užsikrėsti juo oralinio sekso metu taip pat sudėtinga, nebent sergančiam partneriui kraujuoja dantenos ar burnoje yra neseniai atsiradusi žaizdelė.

Na ir pabaigai. Tikrintis, tikrintis ir tikrintis. Geriau jau pasitikrinti ir imtis priemonių kol nėra per vėlu, negu laukti ir pavojų kelti tiek sau, tiek sekso partneriams.

Žymos