VSAT vado pavaduotojas sako, kad vargu ar vyras gali išprievartauti vyrą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

VSAT vado pavaduotojas sako, kad vargu ar vyras gali išprievartauti vyrą

Ket, 04/28/2022 - 20:41
Kategorija:
0 komentarų

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ne kartą kritikuota dėl kompetencijų trūkumo dirbant su LGBTQ+ migrantais. Šiandien šios institucijos vado pavaduotojo komentaras LRT radijuj tik patvirtino, kad nuogąstavimai nėra iš piršto laužti. 

Šią savaitę paviešinta žinia apie tai, kad Medininkų užsieniečių registracijos centre psichologas galimai prievartavo migrantus. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) teigia, kad toks atvejis yra vienintelis, o įtariamasis - atleistas.

VSAT vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas radijuj teigė, kad ši situaciją vertina remdamiesi emocijomis, o ne faktais.

„Pirminės situacijos vertinimui dažnai įtaką daro tam tikros emocijos. Ką mes dabar matome iš įvairių organizacijų ir piliečių, tai yra toks emocijų pliūpsnis vertinant, kaltinant ar netgi pasmerkiant mūsų darbuotoją, psichologą, kuris teikė paslaugas neteisėtiems migrantams.

Ką mes dabar turime, kalbama apie santykius, kurie vyko tarp vyrų. Moterų, kiek man yra žinoma, šioje situacijoje nėra. Galbūt mes kalbame apie kažkokius LGBT atstovus, tarp kurių vėlgi santykiai kiek kitokie, nei tarp vyro ir moters. Kokį man vaizdo įrašą teko matyti, man tikrai kelia daug abejonių. Aš esu įsitikinęs, kad ir teisininkams, advokatams ta situacija turėtų kelti tam tikrą susidomėjimą", - teigė pareigūnas, net nesuvokdamas, kad jo komentaras gali kam nors užkliūti.

Sienos grupės atstovė Eva Volkonoska-Kolodziej teigia, kad tokia pareigūno pozicija yra apgailėtina.

„Aš esu nustebusi, kad atstovas sako, jog tarsi vyras negali būti išprievartautas. Gali būti ir vyrai, merginos, moterys ir senesnio amžiaus žmonės būti išprievartauti. Tai yra nusikaltimas, ir čia nesvarbu, ar čia vyras su vyru, ar moteris su moterimi. Jie yra seksualinės prievartos aukos, kuriais reikia pasirūpinti", – pasakoja E. Volkonoska-Kolodziej. - "Pavyzdžiui, jeigu aš norėčiau kaip žurnalistė pakalbėti su seksualinės prievartos auka, tai pareigūnas prie manęs stovėtų ir įrašinėtų mano pokalbį. Kai aš lankau migrantus kaip draugė arba kaip nevyriausybinės organizacijos atstovė, tai pareigūnas visada yra šalia. Ir, tiesą sakant, iki šiol migrantai yra įkalinti ir neturi jokių šansų pasakyti, kad kažkas blogo vyksta. Nėra jokio skaidrumo, kalbant apie tai, kas vyksta stovyklose“.