Tunise policija užpuolė LGBT aktyvistą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tunise policija užpuolė LGBT aktyvistą

Sek, 12/19/2021 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Policijos smurtas yra vienas iš daugybės iššūkių, su kuriais susiduria LGBTQ žmonės Tunise, praneša ABCnews. Stebėtojai sako, kad pareigūnai, galintys nebaudžiami sumušti, darosi vis įžūlesni.

Garsus LGBTQ aktyvistas Tunise pranešė, kad du vyrai, vienas iš jų apsirengęs policijos uniforma, pargriovė jį ant žemės, mušė ir spardė. Anot nukentėjusiojo, pareigūnai jam sakė, kad tai buvo bausmė už jo „įžeidžiančius“ bandymus pateikti skundus dėl prieš tai buvusių netinkamų pareigūnų veiksmų.

„Tai buvo ne pirmas kartas, kai mane užpuolė policininkas, bet buvau tikrai nustebintas. Išpuolis buvo siaubingas“, – sakė Tuniso teisingumo ir lygybės asociacijos (Damj) prezidentas Badras Baabou. - „Jie taikėsi į mano galvą... akimirką jie atsistojo man ant kaklo. Man tai buvo labai simboliška, tarsi jie norėtų mane nutildyti“.

Policija viešai nekomentavo šio pranešimo, nors jo advokatas teigia, kad policijoje vyksta vidinis tyrimas.

„Homoseksualinė veikla“ Šiaurės Afrikos šalyje tebėra kriminalinis nusikaltimas, už kurį baudžiama iki trejų metų kalėjimo. Seksualiniai santykiai, kuriuose dalyvauja tos pačios lyties asmenys, taip pat yra neteisėti daugelyje Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos regionų, nors visuomenės požiūris į LGBTQ teises skiriasi priklausomai nuo kiekvienos šalies socialinio ir ekonominio konteksto bei religinių doktrinų.

Badras Baabou yra aktyvistas veteranas, savo pirmąją LGBTQ teisių gynimo grupę įkūrė 2002 m., kai Tunisą dar valdė autokratinis prezidentas Zine'as El Abidine'as Ben Ali. Kovo mėnesį jis pranešė, kad keturi vyrai jį sumušė išėjus iš baro. 2016 m. civiliai jį sumušė taip, kad jis neteko septynių dantų. Tačiau stebėtojai teigia, kad spalio mėnesio išpuolis Tuniso centre rodo, kad teisėsaugos pareigūnai vis dažniau neapykantą lieja ant LGBTQ+ asmenų.

Daugiau ABCnews.