Aktyvistai: Egipte dėl islamistų išpuolių septyniems asmenims įvykdyta mirties bausmė

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Aktyvistai: Egipte dėl islamistų išpuolių septyniems asmenims įvykdyta mirties bausmė

Sek, 03/13/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Egipte per pastarąją savaitę įvykdyta mirties bausmė septyniems asmenimis, nuteistiems dėl islamistinių išpuolių, penktadienį pranešė žmogaus teisių aktyvistai, praneša BNS.

Trys iš šių asmenų buvo pripažinti kaltais dėl 2016 metais įvykdyto išpuolio, už kurį atsakomybę prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“. Per tą ataką pietiniame Kairo pakraštyje esančiame Chulvane žuvo aštuoni policininkai, agentūrai AFP pranešė šaltiniai teismuose ir saugumo struktūrose.

Dar keturi asmenys buvo nuteisti mirties bausme už išpuolius prieš policiją, kuriuos koordinavo džihadistų grupuotė „Egipto kariai“, įvykdžiusi išpuolių 2014–2015 metais, nurodė žmogaus teisių grupės.

„Amnesty International“ skelbia, kad Egipte yra paskelbta šimtai mirties nuosprendžių, o 2020 metais buvo įvykdytos 107 mirties bausmės. Pagal šį rodiklį Egiptas yra trečias pasaulyje.

Bausmės, apie kuris buvo pranešta penktadienį, buvo „pirmoji egzekucijų serija per pastaruosius šešis mėnesius“, sakė „Human Rights Watch“ atstovas.

„Egiptas yra vienas iš daugiausiai egzekucijų vykdančių šalių pasaulyje, o egzekucijų skaičius kasmet didėja, daugiausia politinio smurto atvejais“, – sakė jis.

Rugsėjį Egipto prezidentas pristatė savo „nacionalinę strategiją“ žmogaus teisių srityje, kartu kaltindamas tarptautines teisių grupes, kad jos nežino viso spektro „iššūkių, su kuriais susiduria šalis“.