Skaitytoja: bijau dalyvauti Pride, nes nenoriu atsiskleisti. Ką daryti?
LGBTQ+ ir juos palaikančių žmonių eitynes kasmet sutraukia tūkstančius žmonių. Jau netrukus renginys vyks Vilniuje ir jam artėjant GayLine.LT redakcija sulaukė klausimo socialiniame tinkle Facebook. Mergina nerimauja ar dalyvavimas Pride jai nepakenks.
Trisdešimtmetį šiemet švenčiantis seniausias Lietuvoje LGBTQ+ portalas pristato naują rubriką „Klausiate – atsakome“. Joje portalo redaktorius Martynas Norbutas pabandys atsakyti į visus jūsų klausimus. Turite klausimų – rašykite info@gayline.lt . Redakcija užtikrina, kad neviešins jūsų asmeninių duomenų, bet panaudos jūsų laiško ir mūsų parengto atsakymo tekstą.
GayLine.LT sulaukė šios žinutės: „Esu homoseksuali, bet dar apie tai nesakiau savo tėvams. Noriu dalyvauti Pride, tik bijau, kad mane pamatys kas iš pažįstamų ir pasakys. Aš dar nesu pasiruošusi tam. Kaip turėčiau elgtis?“.
Pateikiame mūsų atsakymą: „Ačiū, kad pasidalijai savo nerimu. Suprantu, kad tai jautrus ir labai asmeniškas klausimas. Pirmiausia turiu pasakyti, kad daugybė LGBTQ+ žmonių yra buvę tokioje situacijoje, kai noras būti savimi susiduria su baime dėl šeimos ar artimųjų reakcijos.
Visų pirma – Pride nėra tik LGBTQ+ žmonėms. Į eitynes susirenka visi, kad svarbios žmogaus teisės ir lygiateisiškumas. Taigi, vien dalyvavimas renginyje nepasako kokia tavo seksualinė orientacija ar lytinė tapatybė. Kita vertus, taip, pažįstamiems gali kilti klausimų, jei pamatytų tave šiame renginyje.
Visiškai suprantama, jei dar nesijauti pasiruošusi kalbėtis su artimaisiais šiuo klausimu. Saugumas – tiek fizinis, tiek emocinis – yra svarbiausias dalykas. Kiekvienas iš mūsų turime teisę atsiskleisti tuomet, kai jaučiamės pasiruošę tai daryti. Tavo tapatybė – tai dalis tavęs, kuri nusipelno būti priimta ir gerbiama. To norisi tau ir palinkėti.
Kita vertus - dalyvavimas Pride eitynėse gali būti labai stiprus, įkvepiantis ir išlaisvinantis potyris. Būti šalia atvirų, palaikančių žmonių, eiti minioje ir švęsti buvimą savimi – tai tie dalykai, kurių neretai mums labai reikia.
Galiausiai tik tu pati gali priimti sprendimus kaip pasielgti šioje situacijoje. Jei nuspręstum dalyvauti, didelė tikimybė, kad minioje tavęs nepamatys tie, kurių žvilgsnių tu vengi. O jei nutiks priešingai – turi pasiruošti ką darysi tokioje situacijoje, jei sulauksi klausimų. Svarbu iš anksto nuspręsti kaip elgtis. Tuomet ir streso bus gerokai mažiau.
Linkiu tau drąsos, stiprybės ir palaikymo iš tavo artimiausių draugų bei artimųjų. Žinok, kad ir kas nutiktų ateityje, tu nesi viena“.
Susiję tekstai:
- Niekam nejaučiu fizinės traukos. Ar aš normalus?
- Pamačiau, kad mano sūnus žiūri gėjų pornografiją - ar jis homoseksualus?
- Skaitytojas klausia: „Visi nori tik vieno. Ar aš vienintelis gėjus ieškantis tikros meilės?“
- Skaitytoja klausia: kokio amžiaus žmonės pradeda suprasti, kad jie homoseksualūs?
- Nejaučiau potraukio vyrams, bet pradedu įsimylėti savo draugą. Ką man daryti?
- Kodėl galiu įsimylėti moterį, bet miegamajame noriu būti tik su vyru?
- Skaitytojas: „Įsimylėjau 20 metų jaunesnį vyrą. Ar mūsų santykiai turi ateitį?“
- „Gyvenu su žmona, bet kartais sapnuoju besimylintis su vyrais. Kas man darosi?“
- Skaitytoja: Visada galvojau esanti homoseksuali, bet dabar įsimylėjau vyrą
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti