Kairiųjų Aljansas reiškią solidarumą su Ukrainos LGBTQ+ bendruomene

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kairiųjų Aljansas reiškią solidarumą su Ukrainos LGBTQ+ bendruomene

Št, 02/26/2022 - 10:40
Kategorija:
0 komentarų

"Kairiųjų Aljansas reiškią solidarumą su Ukrainos profsąjungomis, pilietine visuomene, tautinėmis mažumomis, LGBTQ+ bendruomene ir visomis išnaudojamomis grupėmis. Mes visapusiškai palaikome antikarinį judėjimą Rusijoje ir smerkiame Putino režimo agresiją Ukrainoje", - rašoma kairiųjų politinio judėjimo pranešime.

Kairiųjų Aljansas taigia, kad šiuo metu "nepaprastai svarbu išreikšti palaikymą tiems, kurie beprecedentės agresijos fone neteko ir rizikuoja netekti namų, artimųjų, kaimynų ir bendradarbių" ir eteities.

"Solidarumas su Ukrainos kairiaisiais, o kartu ir su šalies pilietine visuomene aprėpia reikalavimą, kad vakarų valstybės tuoj pat nurašytų Ukrainos išorės skolas. Reikalingos sankcijos, nukreiptos prieš Putino režimą ir jo oligarchinę bazę. Deja, bet kosmetinės sankcijos apie kurias šiandien kalba tiek mūsų valdžia, tiek ir vakarai atrodo bedantės. Mes turime reikalauti ženklaus nešvariomis lėšomis įgyto Rusijos oligarchų turto apmokestinimo arba pastarojo turto konfiskavimo tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek ir Europos Sąjungos šalyse", - rašoma pranešime.

Anot kairiųjų judėjimo, nemažiau svarbu reikšti solidarumą ir su Rusijos žmonėmis.

"Jau daugelį metų jų pastangos priešintis agresyviai užsienio politikai yra represuojamos. Viena Rusijos „Socialinio judėjimo“ narė šįryt linkėjo savo šalies kariuomenei „revoliucinio pralaimėjimo“ ir tai darė ne iš neapykantos paskatų, o iš meilės. Anot jos, Putino režimas bando sugrąžinti šalies ekonomiką, kultūrą ir visuomenę atgal į tamsią praeitį. Tad pralaimėjimas kare garantuos Rusijos piliečiams oresnę ateitį, leis atverti akis į tai, ką iš tikrųjų maskuoja Putino valdžia (kraštutinės dešinės – atvirai šovinistinę – politiką ir visuomeninę degeneraciją) bei suteiks ryžto kovoti už ekonominę demokratiją ir socialinį teisingumą", - sako Kairiųjų Aljansas.