Dviprasmiški Seimo rinkimų rezultatai. Ką jie signalizuoja LGBTQ+ bendruomenei?
Vakar įvykęs rinkimų į Seimą pirmasis turas atskleidė, kurios partijos turi didžiausią palaikymą Lietuvoje. Pasak GayLine.LT redaktoriaus Martyno Norbuto, rinkėjai aiškia pasakė, kad neremia neapykantą skatinančių, prorusiškų politinių jėgų.
„Radikaliausios partijos ir tie, kurie savo kampaniją grindė tam tikrų žmonių grupių žeminimu, pavyzdžiui LGBTQ+, neturi palaikymo. Dar daugiau – rinkėjai nubaudė ne tik Kremliaus ideologija besivadovaujančius, bet ir tuos, kurie neapykantą bandė pasitelkti kaip rinkiminį įrankį“, - sako M. Norbutas.
Jis apstebi, kad nors R. Žemaitaitis ir naudojo ansisemitizmą žinomumui padidinti bei nevengė aštrių pasisakymų, jo rinkiminė strategija buvo nukreipta prieš konservatorius, o ne konkrečią visuomenės grupę, daugiau orientuota į politinę priklausomybę. Kiek kitokią retoriką naudojo Laisvės partija ir tai nepasiteisino.
„Tam tikrų savo oponentų žeminimo apraiškų matėme ir Laisvės partijos rinkiminėje komunikacijoje. Norėta taip pritraukti savo rinkėjus ir akivaizdu, kad tai atstūmė dalį žmonių. Taigi išvada paprasta – vertinant visus rezultatus, taip pat ir „valstiečių“ smukimą, šį kartą laimėjo tie, kurie buvo nuosaikesni“, - teigia GayLine.LT redaktorius. Jis priduria, kad liberalų stipri ir konstruktyvi pozicija padidino jų rėmėjų ratą tiek regionuose, tiek miestuose.
Anot jo, panašu, jog naujajame Seime žmogaus teisių klausimai nebebus prioritetinė sritis. „Greičiausiai matysime stagnaciją. Progreso bus mažai, bet ir pablogėjimo neturėtume sulaukti“, - teigia Martynas Norbutas. – „Socialdemokratai turėtų būti tie, kurie stabdys radikalias idėjas ir pasiūlymus, net jei tokie būtų“.
GayLine.LT redaktorius pastebi, kad liberalai iki šiol žmogaus tiesių klausimus vardija kaip prioritetinius, tuo metu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis aiškina, jog negalės dirbti koalicijoje su tais, kurie rūpinsis partnerystės įteisinimu.
„Ar yra viltis partnerystei žinosime tik po antrojo turo. Nes jei be valstiečių nebus įmanoma sudaryti koalicijos ir jie kels pagrindinę sąlygą, kad partnerystės nebūtų – socialdemokratai ir Skverelio partija nusileis“, - teigia jis. – „Bet gali nutikti ir atvirkščiai, jei po antro turo sustiprėtų liberalai ir jie būtų kviečiami dirbti kartu“.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti