Gėjai mene ir Irano rėžimas. Kaip tai suderinama?
Irane LGBTQ+ bendruomenės gyvenimas yra ypač sudėtingas. Nepaisant to, Luckybamero slapyvardžiu pasivadinęs menininkas laužo tabu ir kuria ypatingai atvirą bei neretai ironijos kupiną queer meną.
„Mano meninė kelionė prasidėjo nuo aistros skaitmeninei tapybai. Ši terpė išlaisvina mane iš tradicinių meno formų suvaržymų.
2017 m. baigęs architektūros studijas, žengiau drąsų žingsnį ir dalinuosi savo menu internete. Norėjau žmegzti ryšį su platesne auditorija šalyje, kurioje yra užgniaužta atvira queer tapatybės raiška“, - interviu Out.com sako menininkas.
Jis teigia, kad jam įdomu tyrinėti savo šalies praeities istoriją ir įsivaizduoti kaip tuo metu gyveno LGBTQ+ bendruomenė.
„Mano meniniai tyrinėjimai susiję su Qajar era, reikšmingu Irano istorijos laikotarpiu, kai karaliai teikė pirmenybę vyrams. Šios eros istoriniai ir kultūriniai niuansai suteikia unikalias galimybes šiuolaikinėms LGBTQ+ problemoms spręsti“, - teigia jis.
Bei priduria: „Mano darbo esmė – gili empatija bendruomenei, ypač gėjams Irane. Matau jų gyvenimo dvilypumą: viešai laikytis visuomenės normų ir privačiai atskleisti savo tikrąjį save“.
Luckybamero sako, LGBTQ+ iraniečių gyvenimas kaimo vietovėse yra dar baisesnis nei miestuose. „Daugelis gyvena nuolatinėje baimėje. Žudynės siekiant apginti garbę ir žiaurus smurtas prieš LGBTQ+ asmenis regionuose atspindi niūrią kaimo gyvenimo tikrovę“, - pasakoja jis.
Menininkas neabejingas ir moterų pasipriešinimo temai: „Vienas žinomiausių mano darbų „Moteris, gyvenimas, laisvė“ įkūnija Irano moterų kovas už savo pagrindines teises. Šis paveikslas tapo pasipriešinimo priespaudai simboliu ir buvo platinamas visame pasaulyje. Tai daugiau nei kūrybinis darbas; tai galingas pareiškimas, remiantis moterų teises ir asmenines laisves“.
Anot jo, viešai publikuoti savo darbus jis neturi galimybių dėl cenzūros, todėl skaitmeninis formatas ir tapo jam priimtiniausias. „Skaitmeninė erdvė tapo nepakeičiama, suteikianti galimybę dalytis savo darbais ir propaguoti LGBTQ+ teises.
Mano menas liudija transformuojančią meninės raiškos galią, todėl aš ir toliau esu pasiryžęs naudoti savo darbus siekiant suteikti balsą marginalizuotai bendruomenei. Mano menas yra tyliųjų balsas ir raginimas veikti, kad pasaulis būtų įtraukesnis ir teisingesnis“, - sako jis.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti