Joe Bidenas per Stonewall 55-ąsias metines: LGBTQ+ bendruomenė „rodė pavyzdį pasauliui“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Joe Bidenas per Stonewall 55-ąsias metines: LGBTQ+ bendruomenė „rodė pavyzdį pasauliui“

Ket, 07/04/2024 - 08:53
Kategorija:
0 komentarų

J. Bidenas ir pirmoji ponia dr. Jill Biden dalyvavo iškilmingame Stounvalio lankytojų centro Manhetene atidaryme, kuris skirtas liudyti apie ilgą kovą už LGBTQ+ teises. Jame pirmoji pora išreiškė paramą LGBTQ+ bendruomenei, bei sakė, kad ji moko ką reiškia kovoti už teisę mylėti.

Prieš penkiasdešimt penkerius metus po eilinio policijos reido, smurto ir patyčių gėjų baruose – žmonės nusprendė priešintis ir daugiau nebetylėti. Po metų – minint šį pilietinį pasipriešinimo aktą, buvo surengtos eitynės, kurios vėliau tapo etalonu visame pasaulyje. Minint svarbią datą, vietoje, kur ir vyko šie įvykiai – atidarytas lankytojų centras.

„Šis paminklas ir lankytojų centras pasakoja istoriją, kurią turime žinoti visi, kad ir kas būtume. Tai moko mus vilties ir atkaklumo. Tai įkvepia mus labiau stengtis dėl pasaulio, kurio nusipelnė mūsų vaikai. Tai mums primena, kad mūsų skirtumai yra brangūs, o panašumai – dar didesni. Tai yra Amerikos istorija ir, kaip ir daugelis pergalių, kurias LGBTQ+ bendruomenė laimėjo per daugelį metų, tai yra darbas meilės vardan“, - atidaryme sakė Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento žmona, daktarė Jill Biden.

Stovėdamas vietoje, kuri mena prasidėjusį LGBTQ+ judėjimą už lygias teises, JAV prezidentas sakė: „Šis mylimas baras tapo vieta, kur šaukiamasi laisvės, orumo, lygybės ir pagarbos. (...) Pažymėjote lūžio tašką pilietinių teisių srityje Amerikoje“.

Prezidentas gyrė LGBTQ+ bendruomenės drąsą ir indėlį į demokratiją. „LGBTQ+ žmonės yra vieni labiausiai įkvepiančių žmonių, kuriuos pažįstu“, – sakė jis. - „Jūsų drąsa ir indėlis praturtina kiekvieną Amerikos gyvenimo dalį. Rodote pavyzdį visam pasauliui“.

Joe Bidenas taip pat pabrėžė reikšmingą translyčių asmenų indėlį. „Stonewall išlieka LGBTQ+ bendruomenės lyderystės palikimo simboliu, ypač spalvotųjų transseksualių moterų kartoms, kurios buvo priešakyje padedančios įgyvendinti Amerikos pažadus visiems amerikiečiams“, – sakė J. Bidenas.

Renginyje dalyvavo ir legendinis dainininkas ir LGBTQ+ teisių gynėjas Eltonas Johnas. „Ačiū, kad švenčiate mūsų, kaip lygiaverčių ir vertinamų visuomenės narių, vietą“, – sakė jis E. Johnas. - „Šiais metais visoje Amerikoje valstijų įstatymų leidybos institucijose buvo registruota daugiau nei 540 įstatymų projektų, nukreiptų prieš LGBTQ+. Diskriminacija ir kriminalizacija kelia grėsmę mūsų LGBTQ+ šeimos gyvybei. Tačiau šiandien švenčiame pažangą ir įsipareigojame kovoti toliau“.