40 proc. gyventojų pritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

40 proc. gyventojų pritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui

Tre, 06/19/2024 - 17:00
Kategorija:
0 komentarų

LRT užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad 40 proc. gyventojų pritartų Stambulo konvencijos ratifikavimui, kuri yra skirta pažaboti smurtą prieš moteris. 32 proc. apklaustųjų pasisako prieš jos priėmimą, 28 proc. lietuvių neturi nuomonės.

Apklausos metu buvo klausiama: „Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos bei kovos su tokiu smurtu (Stambulo konvencija) neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Kaip manote, ar po šio Konstitucinio Teismo išaiškinimo Lietuvos Seimas turėtų ratifikuoti Stambulo konvenciją?“

Didžiausi konvencijos palaikytojai yra 15–29 metų jaunimas. Net 52 proc. jų pasisako už ratifikavimą ir tik 20 proc. tam prieštarauja. Taip pat ženklus pritariančiųjų procentas stebimas 30–49 metų amžiaus grupėje - 43 proc. pasisako už, 34 proc. tam nepritaria.

Konvencijos ratifikavimą dažniau palaiko aukštesnio ir vidutinio išsilavinimo, didesnių pajamų gyventojai. Pastebėta, kad daugiau pritariama dešiniųjų politinių pažiūrų visuomenės dalyje.

Stambulo konvencijai labiau nepritaria vyresni nei 50 metų žmonės (prieš pasisako 35 proc.) bei ne lietuvių kilmės gyventojai (27 proc. mano, kad reikia ratifikuoti, ir 37 proc. – ne).

1