Sakartvelas ketina uždrausti „LGBT propagandą“. Vėl kopijuoja Rusiją

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Sakartvelas ketina uždrausti „LGBT propagandą“. Vėl kopijuoja Rusiją

Tre, 06/05/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Antradienį Sakartvelo valdantieji pasiūlė iš Rusijos nukopijuotą teisės aktą kuriuo norima uždrausti „LGBT propagandą“. Pasiūlymas registruotas po to, kai pasirašytas daugelio žmonių, užsienio valstybių ir organizacijų kritikuotas „užsienio agentų“ įstatymas.

Ši iniciatyva ir toliau tolina Sakartvelo galimybes įstoti į Europos Sąjungą. Kartu šalies valdantieji rodo prielankumą Rusijai.

Įstatymo projektas yra „susijęs su tos pačios lyties asmenų santykių ir incesto propagandos ribojimu švietimo įstaigose bei televizijos laidose“, – Sakartvelo parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis, skelbia Elta. Jis teigė, kad norima apsaugoti nepilnamečius ir ginti šeimos vertybes.

Įstatymas prieš daugiau nei dešimtmetį tapo priemone susidoroti su LGBTQ+ žmonėmis Rusijoje. Ši šalis iš pradžių apribojo informacijos apie šią bendruomenę pateikimą nepilnamečiams, o vėliau išplėtė ir uždraudė bet kokią teigiamą informaciją viešojoje erdvėje – taip pat ir suaugusiesiems.

Vaivorykštiniai auskarai, tos pačios lyties asmenų bučinys – kad ir pokštaujant, tapo draudžiami ir neleistini. Žmonės suimami, žeminami ir pareigūnų verčiami skelbti viešus atsiprašymus už bet kokius tokio tipo „nusižengimus“.

Rusijos cenzoriai pastaruoju metu draudžia knygų leidybą ar platinimą, jei jose paminimi LGBTQ+ žmonės, televizijos priverstos trinti ir slėpti vaivorykštes užsienio atlikėjų vaizdo klipuose ir pan.