ES ragina vyriausybes panaikinti LGBTQ+ diskriminuojančius teisės aktus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

ES ragina vyriausybes panaikinti LGBTQ+ diskriminuojančius teisės aktus

Pen, 05/17/2024 - 10:30
Kategorija:
0 komentarų

Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną Europos Sąjunga paragino visus netoleruoti išpuolių prieš LGBTQ+ žmones ir imtis priemonių lygybei užtikrinti. „Lygybe, laisve ir teisingumu turi naudotis visi žmonės, neatsižvelgiant į jų faktinę ar suvokiamą seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę“, - teigiama vyriausiojo įgaliotinio pranešime.

„Pasaulyje LGBTI asmenys ir toliau patiria smurtą, diskriminaciją ir stigmatizaciją. Dar pernelyg daug kur LGBTI asmenys patiria atskirtį, yra puolami dėl to, kas jie yra ir ką myli“, - sakoma išplatintame tekste.

Jame visos pasaulio vyriausybės raginamos „panaikinti diskriminacinius teisės aktus, imtis veiksmų siekiant kovoti su neapykantos nusikaltimais ir neapykantą kurstančiomis kalbomis“, taip pat užkirsti „kelią visų formų smurtui prieš LGBTI asmenis“ ir suteikti galimybę bendruomenės nariams dalyvauti politinių sprendimų priėmimo procese.

Europos Sąjunga išreiškė paramą LGBTI asmenų žmogaus teisių gynėjams ir pažadėjo nenuleisti rankų kovoje už laisvą pasaulį visiems.

„Įtrauki politika daro poveikį. Toliau sieksime ne tik įsivaizduoti, bet ir kurti pasaulį, kuriame klesti lygybė, kiekvienas žmogus gali išnaudoti visą savo potencialą ir gyventi laisvai, naudodamasis lygiomis teisėmis“, - rašoma pareiškime.