Prie Rusijos konsulato rengiamas protestas palaikyti LGBTQ+ žmones

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Prie Rusijos konsulato rengiamas protestas palaikyti LGBTQ+ žmones

Pen, 03/15/2024 - 12:01
Kategorija:
0 komentarų

Kovo 17 d. 12 val. prie Rusijos Ambasados Konsulato skyriaus (Ukrainos Didvyrių g. 2, Vilnius) rengiamas protestą dėl LGBTQ+ žmonių persekiojimo.„Mes priešinamės Putino diktatūrai ir solidarizuojamės su Rusijoje kenčiančiais LGBTQ+ žmonėmis!“, - teigia renginio organizatoriai.

„Praėjo jau trys mėnesiai nuo to momento, kai Rusijos Aukščiausiasis Teismas paskelbė „Tarptautinį LGBTQ+ Judėjimą“ „ekstremistine organizacija“, šį sprendimą nedelsiant sekė tragiškos pasekmės. Žmonės susiduria su baudomis, sulaikymais ir įkalinimais už LGBTQ+ teisių palaikymą ir net tokius menkniekius kaip auskarų su vaivorykšte nešiojimą“, - rašoma Facebook renginyje.

Organizatoriai pažymi, kad LGBTQ+ žmonės demonizuojami ir persekiojami. Su tuo susiduria net tie, kurie teikia teisines ar psichologines paslaugas nukentėjusiesiems.

„LGBTQ+ žmonių persekiojimas ir niekinimas negali būti priimtinas nei vienoje šalyje! Rusijos vyriausybė stengiasi iš LGBTQ+ bendruomenės padaryti susidorojimo pavyzdį, siekdama plėsti baimę ir pykti tarp visuomenės ir nutildyti režimo kritikus.

Todėl šį sekmadienį, vykstant Rusijos prezidento rinkimams Lietuvoje, mes raginame jus prisijungti prie mūsų šalia Rusijos ambasados ir protestuoti prieš teroristinę rusų vyriausybę ir parodyti solidarumą su LGBTQ+ žmonėmis kenčiantiems po putino režimu!“, - teigia organizatoriai.

Vieta: Ukrainos Didvyrių g. 2, Vilnius / Prie Rusijos Ambasados Konsulato skyriaus

Data: kovo 17 d., 12:00 val.