Bandė uždrausti LGBTQ+ eitynes - gavo 465 tūkstančių eurų baudą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Bandė uždrausti LGBTQ+ eitynes - gavo 465 tūkstančių eurų baudą

Pen, 02/09/2024 - 19:08
Kategorija:
0 komentarų

Tenesio miesto administracija buvo paduota į tesimą po to, kai bandė užkirsti kelią LGBTQ+ eitynių renginiams.

2022 m. pabaigoje konservatoriai išreiškė pasipiktinimą, kad tuometiniame Pride renginyje mieste koncertavo Drag karalienės. Jie teigė, kad tokie pasirodymai yra „neteisėta vaikų seksualizacija“.

Praėjusį birželį miesto administracija atnaujino Murfreesboro „bendruomenės padorumo standartus“. Jie „padeda identifikuoti elgesį, įvykius ar viešinamą informaciją, kuri gali būti vertinami kaip nepadori arba žalinga nepilnamečiams“.

Nors naujose taisyklėse nebuvo paminėtas „homoseksualumas“, potvarkyje buvo nurodytas miesto kodekso 21–72 straipsnis, kuriame homoseksualumas priskiriamas nepadoraus seksualinio elgesio veiksmui.

Tenesio žmogaus teisių organizacija kartu su Amerikos piliečių laisvių sąjunga dėl tokių taisyklių padavė administraciją į federalinį teismą.

Miesto politikai ėmėsi ieškoti galimybių taikiai išspręsti šį klausimą ir neseniai pasiektas galutinis susitarimas. Miestas sumokės organizacijoms 465 tūkstančių eurų baudą (500 000 JAV dolerių) bei įsipareigojo pagal šalies teisės aktus apsvarstyti tinkamai kiekvieną prašymą organizuoti renginius.

„Daug svarbiau nei pinigai yra tai, kad šis sutartis siunčia aiškią žinią, kad LGBTQ+ bendruomenės diskriminacija mieste buvo akivaizdžiai antikonstitucinė ir kad toks elgesys nebebus toleruojamas nei čia, nei bet kur visoje šalyje“, - teigė žmogaus teisių organizacijos atstovai.