Afrikos katalikų bažnyčios vadovai atsisako laiminti tos pačios lyties poras

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Afrikos katalikų bažnyčios vadovai atsisako laiminti tos pačios lyties poras

Tre, 01/17/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Afrikos katalikų bažnyčios atstovai nusprendė nepaisyti popiežiaus patvirtintos tvarkos ir atsisako laiminti tos pačios lyties poras. Jie sako, kad toks palaiminimas „prieštarauja Dievo valiai“.

Afrikos ir Madagaskaro katalikų vyskupai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame atsisako laikytis popiežiaus nurodymo. Pareiškimą Afrikos nacionalinių vyskupų konferencijų simpoziumo vardu pasirašė Kongo kardinolas Fridolin Ambongo.

Pareiškime teigiama, kad Afrikos kunigams nedera teikti tokių palaiminimų, nes tai sukeltų sumaištį. Kongo kardinolas komentuodamas sprendimą sakė, kad Biblijoje homoseksualumas yra smerkiamas kaip pasibjaurėtinas, o LGBTQ+ sąjungos Afrikoje „laikomos prieštaraujančiomis kultūros normoms“.  

„Afrikoje šis pareiškimas sukėlė sukrėtimą, pasėjo klaidingą supratimą ir neramumą daugelio tikinčiųjų pasauliečių, pašvęstųjų ir net pastorių protuose ir sukėlė stiprią reakciją“, – teigė kardinolas komentuodamas Pranciškaus pasirašytą dokumentą.

Tiesa, ne visi aukštas bažnyčioje užimantys hierarchai reagavo vienodai. Štai Prancūzijos vyskupų konferencijos paskelbtame pareiškime pastoriai skatinami „aktyviai palaiminti žmones, kurie nuolankiai kreipiasi į juos ir prašo Dievo pagalbos“.

Dokumente „primena, kad tie, kurie negali įsipareigoti santuokos sakramentui, nėra atstumti nuo meilės Dievui ar jo bažnyčiai“.