Dauguma lietuvių nepritaria tos pačios lyties porų laiminimui bažnyčiose?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Dauguma lietuvių nepritaria tos pačios lyties porų laiminimui bažnyčiose?

Ket, 12/28/2023 - 09:02
Kategorija:
0 komentarų

Neseniai Delfi projektas „Mano poveikis“ atliko internetinė apklausą, kurioje klausė ar portalo skaitytojai pritaria popiežiaus spendimui leisti laiminti tos pačios lyties poras. Nors tai tik internetinė apklausa, kuri neatspindi visos šalies gyventojų nuomonės – ji parodo bendras nuotaikas.

Daugeliu atveju internetu organizuojamos apklausos buvo gerokai palankesnės LGBTQ+ žmonėms, nes nemenką dalį portalų naujienų skaitytojų sudaro jaunesni ir vidutinio amžiaus žmonėms. Tačiau šį kartą Delfi skaitytojų atsakymai nuvilia.

Didžioji dauguma „Mano poveikio“ skaitytojų, kurie nusprendė dalyvauti apklausoje, nepritaria popiežiaus sprendimui. Taip pasisakančiųjų yra net 64 proc. Priešingai manančiųjų tik 28 proc. Dar 8 proc. apklausos dalyvių nuomonės neturėjo.

Šį mėnesį Šv. Sosto paskelbtame dokumente nurodoma, kad tos pačios lyties porai paprašius palaiminimo, dvasininkas gali jį suteikti, bet „šis pastoracinio artumo gestas turi vengti bet kokių elementų, kurie gali bent kiek priminti santuokos apeigas“.