R. Zabarauskas apie Laisvės partiją: esu šokiruotas, kaip įmanoma sugebėti taip išduoti savo esminius pažadus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

R. Zabarauskas apie Laisvės partiją: esu šokiruotas, kaip įmanoma sugebėti taip išduoti savo esminius pažadus

Tre, 12/06/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Režisierius Romas Zabarauskas apgailestauja, kad praėjusiuose Seimo rinkimuose balsavo už Laisvės partiją. Jo nuomone jos politikai pasirodė esantys silpni, partija tapo politine pastumdėle, kuri dar labiau pablogino žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.

„Kai nepavyko pirmasis balsavimas dėl partnerystės, ir Laisvės partija atsisakė skelbti ultimatumą, kad po dar vienos nesėkmės paliks koaliciją, buvo 100 proc. aišku – įstatymo priimti šiame Seime nebepavyks“, – Delfi apskelbtame straipsnyje cituojamas R. Zabarauskas.

Jis teigia, kad jaučiasi išduotas ir pažemintas šios partijos atstovų, kuri net nesugeba pripažinti savo klaidų ir palikti valdančiąją koaliciją.

„Man labai gaila, kad balsavau už politikus, kurie pasirodė silpni. Man nėra sunku pralaimėti, galiu priprasti prie diskriminacijos, bet neapkenčiu būti silpnu. Laisvės partija tapo politiniu pastumdėliu, taip pažemindama ir savo (buvusius) rinkėjus, ko tikrai niekad negalėsiu atleisti. Bus geriau, bet iš pradžių bus blogiau, nes turime išmokti skaudžias pamokas“, - Delfi sakė režisierius ir ilgametis žmogaus teisių aktyvistas.

Anot jo, ši partija prisidėjo prie visuomenės sukiršinimo, žmonės nustojo tikėti galimais pokyčiais, nepaisant to, kad eidami į valdančiąją daugumą turėjo visus šansus susitarti su kitomis partijomis. Vietoj to, buvo stebimos viešųjų ryšių akcijos.

„Turėjome visą puokštę tuščių akcijų, nuo anti-LGBT+ protestuotojo priekabaus pabučiavimo iki knygų deginimo performanso“, - teigia jis. – „Jei nuoširdžiai, esu tiesiog šokiruotas, kaip įmanoma sugebėti taip išduoti savo esminius pažadus, ir komunikuoti su visuomene neprisiimant atsakomybės, be jokios empatijos“.