Rusijos Aukščiausiasis Teismas spręs ar uždrausti LGBT

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rusijos Aukščiausiasis Teismas spręs ar uždrausti LGBT

Št, 11/18/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Tai gali atrodyti kaip visiškas absurdas – bet ne Rusijoje. LGBTQ+ žmonėmis ne tampama, o gimstama. Tačiau Rusijos Teisingumo ministerijai tai nė motais. Ji nusprendė kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą, kad šis uždraustų LGBTQ+ žmonėms egzistuoti. Kaip sakoma, pasiūlymas vertas milijono ir panašu jis taps realybe.

„Rusijos teisingumo ministerija Aukščiausiajam Teismui pateikė administracinį teisinį ieškinį pripažinti Tarptautinį LGBT visuomeninį judėjimą ekstremistiniu ir uždrausti jo veiklą Rusijoje“, – sakoma ministerijos pareiškime, skelbia BNS.

Ieškinyje neįvardijama kas yra tas paslaptingas judėjimas, tačiau manoma, jog taip siekiama sukurti įrankį susidoroti su bet kuo, kas neįtiks valdžiai.

„Jei LGBTQ+ judėjimas bus pripažintas ekstremistiniu, tai reikštų ne tik tai, kad visi LGBTQ+ žmonės Rusijoje taptų taikiniu. Būtų sukurtas įrankis apkaltinti bet kurį žmogų esant šios bendruomenės dalimi ir taip su juo susidoroti.

Kremlius iš esmės vėl imasi taikyti sovietinius metodus, kurie leido eliminuoti nepatogius žmones iš visuomenės juos įkalinant ar per prievartą laikant psichiatrijos ligoninėse“, - teigia GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas.

Teisingumo ministerijos teigimu, kreipimąsi į teismą paskatino neva nustatyti „ekstremistinio pobūdžio požymiai ir apraiškos“. Be to LGBTQ+ žmonės apkaltinti „socialinės ir religinės nesantaikos kurstymu“.