Ekspertai: LGBT moksleivių padėtis Lietuvos mokyklose pablogėjo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ekspertai: LGBT moksleivių padėtis Lietuvos mokyklose pablogėjo

Tre, 11/08/2023 - 13:07
Kategorija:
0 komentarų

2022 m. spalio – 2023 m. sausio mėn. Lietuvos Gėjų Lyga vykdė internetinę LGBTQ+ moksleivių apklausą apie jų patirtis Lietuvos mokyklose. Tyrimo rezultatus analizavusi Vilniaus Universiteto Lyčių studijų centro lektorė dr. Ernesta Platūkytė sako, kad lyginant su 2017 metų duomenimis - mokyklose situacija pablogėjo.

„Moksleiviai dažnai jaučiasi nesaugiai, nes girdi neigiamus komentarus, patiria skirtingo pobūdžio patyčias, retai ir fizinius veiksmus dėl savo seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ar raiškos“, - TV3 teigė dr. Ernesta Platūkytė.

Ji teigia, kad moksleiviai yra palikti vieni kovoje su homofobija. Pačios mokyklos į procesą labai retai įsitraukia. Dar daugiau - prie diskriminacinių veiksmų kartais prisideda ir patys pedagogai.

Lyginant su 2022 metų apklausų duomenimis, mokinių nesaugumo pojūtis dėl seksualinės orientacijos mokykloje išaugo 11,4 procentais. Bendras saugumo pojūtis mokyklose taip pat sumenko.

„64 procentai apklausoje dalyvavusių LGBT moksleivių mokykloje „labai dažnai“ arba „dažnai“ girdi homofobines replikas. Vos 34,1 procentas moksleivių nurodė, kad mokytojai reaguoja į panašias replikas. Vos 0,7 proc. moksleivių nurodė sulaukę naudingos mokyklos darbuotojų paramos susidūrus su patyčiomis“, - teigia mokslininkė.

Ji pridūrė, kad 8,1 proc. jaunuolių dėl nesaugumo mokykloje per pastarąjį mėnesį praleido pamokas.

Turimo metu apklausta daugiau nei šeši šimtai 14-19 metų amžiaus moksleivių.