Proteste prieš Gyvenimo įgūdžių programą - žinutės prieš LGBTQ+ bendruomenę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Proteste prieš Gyvenimo įgūdžių programą - žinutės prieš LGBTQ+ bendruomenę

Ket, 09/28/2023 - 15:50
Kategorija:
0 komentarų

„Stabdykime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą: NE ideologijai švietime!“, „Stop LGBT ideologijai“ - skelbė keli plakatai šiandien ryte organizuotame proteste prie Seimo, kuriame dalyvavo kelios dešimtys žmonių bei prisijungė ir kai kurie Seimo nariai.

Gąsdinimai nebūtais dalykais apie Gyvenimo įgūdžių pamokas mokyklose ir toliau tęsiasi bei įgauna naujas formas. Šiandien ryte organizuotas protestas, kuriuo siekta sustabdyti šio dalyko mokymą mokyklose. Kai kurios organizacijos ir politikai iš vis nori ištrinti bet kokias - kad ir labai menkas užuominas apie LGBTQ+ žmonių egzistavimą prisidengdami tėvų sprendimo teise.

„Programos turinys skleidžia gender, lyties tapatybės ideologijas, analizuojama teisė į lytinį tapatumą, taip pat septintos klasės mokiniams kalbama apie kontracepciją, lytinis potraukis siejamas tik su malonumu ir lytiškai plintančių infekcijų vengimu. Šios nuostatos visiškai priešingos iš ugdymo turinio išstumtai sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programai, išstumia rengimo šeimai koncepciją iš mokyklų“, – kodėl organizuoja protestą aiškino Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos vadovė V. Vasiliauskienė.

Programoje mokiniams pateikiama informacija net minėtais klausimais yra labai neutrali. Tai tvirtina ir ministerija.

„Septintoje klasėje tikrai yra numatytos temos lytiškumo ugdymui, bet, kaip ir visa Gyvenimo įgūdžių programa, pagrindinis akcentas yra siejamas su socialiniu-emociniu ugdymu, su vaikais yra kalbama apie netoleranciją, kuri gali kilti dėl įvairių priežasčių – pavyzdžiui, rasės skirtumų, religinių įsitikinimų, žmogaus seksualinės orientacijos. Tai mokoma elgtis tolerantiškai, priimti įvairovę“, – portalui lrytas.lt sakė ŠMSM atstovė.

Panašu, kad net ir tokios nekaltos informacijos pateikimas yra nepriimtinas ir kai kuriems Seimo nariams. Prie protestuotojų prisijungė „valstiečiai“ Aurelijus Veryga, Inga Norkienė, Valius Ąžuolas, Robertas Šarknickas, Eugenijus Jovaiša, Dainius Kepenis, Rimantė Šalaševičiūtė, Ligita Girskienė, Stasys Tumėnas, Giedrius Siurplys, Algimantas Dumbrava. Proteste dalyvavo ir Petras Gražulis, Aidas Gedvilas, Linas Kukuraitis, Vilija Targamadzė.