Seimo vicepirmininkas P. Saudargas: tos pačios lyties partnerystė nebus įteisinta

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Seimo vicepirmininkas P. Saudargas: tos pačios lyties partnerystė nebus įteisinta

Tre, 02/02/2022 - 10:27
Kategorija:
0 komentarų

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas viešai užsipuolė Laisvės partijos atstovą Seime Tomą Vytautą Raskevičių ir pareiškė, kad partnerystė šiame Seime nebus įteisinta. Maža to, jis sakė nemanantis, kad dėl to Laisvės partija trauksis iš koalicijos.

Seimas pratęstoje rudens sesijoje po svarstymo pritarė naujai įstatymo redakcijai, bet buvo atsisakyta Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus siūlymo į įstatymą įtraukti sąvoką dėl smurto lyties pagrindu.

Anot Seimo vicepirmininko P. Saudargo, Seimo rudens sesijos pabaigoje vykęs balsavimas dėl Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje esą labai aiškiai parodė, kad galimybės rasti sutarimą dėl kai kurių vadinamųjų vertybinių klausimų koalicijoje yra beveik išsemtos.

„Mano galva, vykęs balsavimas buvo labai aiškus indikatorius, kad T.V.Raskevičius savo politikai neturi palaikymo šiame Seime. Jo konfigūracija labai aiški – šiai politikai nėra daugumos palaikymo. Jeigu jau nepraėjo smurtas lyties pagrindu, tai nebus įteisinta ir tos pačios lyties partnerystė. T.V.Raskevičius, kaip visada, bandė apžioti daugiau nei gali“, – sakė P.Saudargas.

Konservatorius taip pat nemano, kad savo iniciatyvoms valdančiųjų palaikymo nesulaukusi Laisvės partija dėl to gali priekaištauti koalicijos partneriams ar trauktis iš koalicijos.

Daugiau Lrytas.