Seimas atmetė siūlymą uždrausti kelti LGBTQ+ vėliavas ant valstybinių institucijų pastatų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seimas atmetė siūlymą uždrausti kelti LGBTQ+ vėliavas ant valstybinių institucijų pastatų

Ant, 09/19/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Seimas netenkino Mariaus Kadelsko peticijos, kuria jis siūlė įvesti draudimą kelti mažumas reprezentuojančias vėliavas. Tokiam sprendimui nepritarė Seimo peticijų komitetas. Pastarojo nuomonei pritarė ir 75 Seimo nariai. Tiesa, net 15 jų buvo kitos nuomonės, o 12 susilaikė.

Peticija M. Kadelskis siūlė „Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyti pareigą nuo valstybės institucijų pastatų pašalinti visuomenės mažumos grupes išskiriančias vėliavas“.

Seimo Peticijų komitetas su tokiu siūlymu nesutiko ir savo išvadą grindė tuo, kad dabartinis teisinis valstybinės vėliavos reglamentavimas yra pakankamas, o įvedus draudimą - ga­lė­tų būti su­da­ry­tos prie­lai­das pa­žeis­ti kon­sti­tu­ci­nius pa­gar­bos žmo­gaus tei­sėms prin­ci­pus.

Seimo salėje klausimų dėl sprendimo kilo Artūrui Skardžiui, kuris aiškino, jog jam kyla abejonių dėl vėliavų kėlimo tvarkos: „Jeigu dabar vadovas užsimanys iškelti savo nuožiūra kokią nors vėliavą, kaip piliečiai turėtų orientuotis, į kokią jie eina įstaigą? Juk mes turime vėliavų įvairiausių“.

Jam antrino ir L. Girskienė, kuri pasiūlė sudaryti leistinų vėliavų sąrašą: „Galbūt sudarytas galutinis koks nors sąra­šas vėliavų, kurias galima kelti, nes iš tiesų tai tada gali ir bažnyčios, vadinasi, įvairios, kas kokį tikėjimą išpažįsta, kelti vėliavas prie valstybinių institucijų. Iš tiesų kažkokia netvarka išeina“.

Prieš Mariaus Kadelsko siūlymą balsavo konservatoriai, liberalai, laisvės partijos, socialdemokratų atstovai. Prieš draudimą pasisakė du darbo partijos atstovai, vienas jų susilaikė. Devyni demokratų frakcijos nariai taip pat nepritarė piliečio siūlymui, bet du iš jų susilaikė.

Net devyni „valstiečių“ partijos nariai teikėsi parodyti, kad nesutinka su pasiūlymo atmetimu. Tokios pat nuomonės buvo ir 6 Seimo nariai iš mišrios grupės.

Balsavimo rezultatus rasite ČIA.