Blinkevičiūtė ir toliau išsisukinėja dėl civilinės sąjungos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Blinkevičiūtė ir toliau išsisukinėja dėl civilinės sąjungos

Ant, 09/12/2023 - 13:14
Kategorija:
0 komentarų

Vakar vakare Vilija Blinkevičiūtė duodama interviu LRT laidai Dienos tema ir toliau išsisukinėjo dėl priekaištų kodėl dalis jos vadovaujamos partijos Seimo narių nepalaiko civilinės sąjungos įteisinimo ir nevykdo partijos programos. Ji pirštu bedė į valdančiuosius, o vėliau pareiškė, kad neva socialdemokratams vis dar reikia susipažinti su projektu ir priimti sprendimą.

„Mūsų partija visus dalykus detaliai apsvarsto, kiekvieną įstatymo projektą, ir tada priima atitinkamus sprendimus. Taip ir šiuo atveju. Tai aš manau, kai sutarimą pavyks rasti valdančiajai koalicijai, tai socialdemokratai priims savus sprendimus“, - sakė V. Blinkevičiūtė nepaisydama to, kad dėl civilinės sąjungos projekto Seime liko tik vienas balsavimas ir su jo turiniu partija jau turėjo galimybes ir apsčiai laiko susipažinti.

Sekant šia logika, socialdemokratų Seimo nariai jau kelis kartus balsavo dėl projekto į kurį nėra įsigilinę, taip pat ir partija nėra su juo susipažinusi. Dar daugiau - Vilija Blinkevičiūtė pareiškė, kad tai valdantieji turi susitarti ir tik tuomet socialdemokratai vykdys savo programą.

„Socialdemokratų niekada niekur valios netrūksta. Socialdemokratai visą laiką visus politinius procesus vertina labai pragmatiškai. Ir besti pirštu iš konservatorių ar liberalų pusės į socialdemokratus, kai mes esame opozicijoje, tikrai nederėtų“, – LRT teigė socialdemokratų partijos pirmininkė.

Ji pabrėžė, kad koalicijos civilinės partnerystės klausimu nėra. Ir dar kartą pakarotojo, jog dėl projekto turi pirmiausia susitarti konservatoriai ir liberalai. Iš esmės taip ji pripažino, jog socialdemokratai nėra pajėgūs patys vykdyti savo politinių įsipareigojimų, jei jų nesiima vykdyti partija, konkrečiai konservatoriai, kurie tokio pažado nėra davę.

„Pirmiausia dėl civilinės sąjungos įstatymo labai linkėčiau valdantiesiems konservatoriams ir liberalams susitarti tarpusavyje, nes jie yra valdančioji dauguma ir akivaizdu, kad koalicijos šiuo klausimu nėra“, - teigė ji. - „Linkėčiau nepermesti tų klausimų kuriuos jie teikia opozicinėms partijoms, tačiau rasti sutarimą jų koalicijų partijų viduje“.