Žmogaus teisių klausimais koalicijoje ir vėl trūksta vienybės

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Žmogaus teisių klausimais koalicijoje ir vėl trūksta vienybės

Ant, 09/05/2023 - 10:36
Kategorija:
0 komentarų

Lietuva ilgus metus kritikuojama dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų, kuriomis ribojamas informacijos prieinamumas ir apie LGBTQ+ žmones. Panašų įstatymą, tik jau dabar gerokai griežtesnį, taiko Rusija. Teisingumo ministerija nori šios nuostatos atsisakyti, tačiau koalicijoje ir vėl, panašu, nėra palaikymo.

„Pritariu idėjai išbraukti šitą nuostatą, nes prisiminkime, kaip ji atsirado – atsirado Lietuvai kopijuojant tokias šiek tiek „orbaniškas“ tendencijas. Ir tik Lietuvoje ir Vengrijoje liko panašios nuostatos įstatymuose“, – pirmadienį LRT radijui sakė Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas. - „Bet kokie erotinio, seksualinio pobūdžio santykiai yra pripažįstami kaip galintys daryti neigiamą įtaką nepilnamečiams”.

Įstatymo keitimui priešinasi kraštutinės dešinės flangas konservatorių gretose. Štai Pauliui Saudargui atrodo, kad įstatymas turėtų likti.

„Kas tame įstatyme parašyta blogo?“, - klausia P. Saudargas. Anot jo, jei ši nuostata būtų panaikinta – neliktų draudimo niekinti šeimos vertybes. Dar daugiau, jis teigia, kad taip būtų skatinama sudaryti vienalytes šeimas.

„Bet ar tą reikėtų skatinti? Tai nėra tapatu vyro ir moters santykiams“, – teigė politikas.