Libanas uždraudė filmą „Barbė“ dėl neva vykdomo „homoseksualumo propagavimo“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Libanas uždraudė filmą „Barbė“ dėl neva vykdomo „homoseksualumo propagavimo“

Tre, 08/23/2023 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Libano kultūros ministras nusprendė uždrausti rodyti filmą „Barbė“. Jis nurodė, kad filmas „skatina homoseksualumą“ ir prieštarauja religinėms vertybėms.

Ministrą Mohammad Mortada remia galinga šiitų ginkluota grupuotė „Hezbollah“, kurios vadovas Sayyed Hassan Nasrallah pastaruoju metu griežtai pasisako prieš LGBTQ+ bendruomenę, rašo Reuters.

Ministro sprendime teigiama, kad filmas „skatina homoseksualumą ir seksualinę transformaciją“ ir „prieštarauja tikėjimo ir moralės vertybėms“, nes menkina šeimos svarbą.

Kuveitas pasekė Libano pėdomis ir taip pat uždraudė rodyti šį filmą. Šalies valdžia tai motyvavo „viešosios etikos ir socialinių tradicijų“ apsauga.

Libanas buvo pirmoji arabų šalis, kuri 2017 m. surengė gėjų pasididžiavimo savaitę ir buvo laikomas saugia vieta LGBTQ+ bendruomenei Artimuosiuose Rytuose. Tačiau viskas gerokai pasikeitė praėjusiais metais. Priimtas sprendimas uždrausti renginius „skatinančius seksualinį iškrypimą“ Libane.

Sayyed Hassan Nasrallah praėjusį mėnesį pasakytoje kalboje paragino Libano valdžią imtis veiksmų prieš „homoseksualumo skatinimą“.  Jis sakė, kad homoseksualumas kelia „neišvengiamą pavojų“ Libanui.