Aktorė Annette Bening: „Turiu trans sūnų ir jis man yra įkvėpimas“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Aktorė Annette Bening: „Turiu trans sūnų ir jis man yra įkvėpimas“

Tre, 08/23/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Aktorė Annette Bening naujausiame interviu sako, kad jos kaip mamos pareiga buvo apsaugoti savo trans sūnų. Dabar ji nori ginti visą trans bendruomenę – ypač dėl to, kad translyčiai asmenys vis dažniau patiria neapykantos atakas ir apie juos skleidžiama dezinformacija.

Daugeliui Annette Bening yra puikiai žinoma aktorė, kuri išgarsėjo atlikusi vaidmenis filmuose „Amerikietiškos grožybės“ ir „Būti Julija“. Tiesa, LGBTQ+ bendruomenei ji yra ir žmogaus teisių ginėja. Šiai veiklai ją įkvėpė jos vyriausiasis sūnus - Stephen Ira.

„Turiu trans sūnų ir jis man yra įkvėpimas“, – interviu „The Hollywood Reporter“ metu sakė aktorė. - „Mylėti savo vaiką yra geriausias būdas sužinoti, kas yra transseksualūs žmonės“.

„Turiu tai pasakyti, nes esu mama: mano sūnus yra neįtikėtinai šaunus... Aš juo be galo didžiuojuosi, ir jis surado savo kelią. Jis yra žmogus, kuriuo aš žaviuosi, ir aš daug išmokau nuo tada, kai jis pirmą kartą atsiskleidė“, – pridūrė ji.

Annette Bening pabrėžia, kad jai reikėjo laiko ir pastangų suprasti savo vaiką. „Aš nežinojau, ką reiškia būti trans vaiku. Aš, kaip ir visi kiti tėvai, norėjau apsaugoti savo vaikus ir įsitikinti, kad jiems viskas gerai, ir aš turėjau daug ko išmokti“.

Aktorė sako, kad ilgainiui suprato ką turi daryti, tačiau jos misija tuo nesibaigs – ji ketina ir toliau būti translyčius žmones ginančiu balsu.

„Mes visi esame atsakingi už translyčių žmonių teises pasaulyje. Jie yra brangios mūsų bendruomenės dalys“, – sakė ji. - „Mano tėvai yra respublikonai, aš užaugau respublikonų šeimoje. Mano mama, kuriai dabar 94 metai, viena pirmųjų pasakė: „Anksčiau turėjau gražią anūkę. Dabar turiu gražų anūką. Taip paprasta“.

Interviu metu Annette Bening teigė stebinti politikų išpuolius prieš trans bendruomenę. „Dabar transfobija, ji tiesiog siaučia. Jie tai daro tuo metu, kai vis daugiau translyčių žmonių gyvena atvirai ir yra mūsų mokytojai, rašytojai ir gydytojai“, - sakė ji.

Aktorė pasidalino, kad ją neramina dabartinės tendencijos, kai visuomenė pasiduoda politikų žaidimams. „Man skauda širdį, šaltumas ir užuojautos trūkumas, kurį jaučia tiek daug žmonių, ir jie bando kurstyti žmonėms visą šią baimę dėl translyčių vaikų ir tėvų“, – pridūrė A. Bening.

 

Neseniai apie savo trans vaiką žiniasklaidai taip pat pasakojo „Oskaro“ laureatė, aktorė Jamie Lee Curtis. Ji sakė, kad „būti tėvais reiškia meilę" ir ji mylinti savo dukrą.