Bauginimai ir seksualinės orientacijos atskleidimas tėvams. Jordanijos policija kaltinama susidorojimu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Bauginimai ir seksualinės orientacijos atskleidimas tėvams. Jordanijos policija kaltinama susidorojimu

Pir, 08/21/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Jordanijos slaptoji policija kaltinama grobianti, persekiojanti ir sąmoningai atskleidžianti LGBTQ+ žmonių seksualinę orientaciją ir tapatybę religingiems tėvams. Dėl šios veiklos buvo priverstos užsidaryti kelios LGTBQ+ organizacijos.

Žmogaus teisių gynimo grupė teigia, kad Jordanijos Generalinis žvalgybos direktoratas (GID) grobia aktyvistus, prie jų priekabiauja, jie yra bauginami. Apie tai skelbia „The Guardian“.

LGTBQ+ centro direktorius, papasakoja, kad žvalgybos pareigūnai jį privertė įsėsti į automobilį, apklausė bei sulaikė nakčiai. Tada GID agentai paskambino jo tėvams ir pasakė, kad jis yra homoseksualus. „Po to mūsų santykiai buvo sugriauti. Turėjau išsikraustyti iš savo tėvų namų“, – sakė jis.

Bauginimas vyksta nepaisant to, kad Jordanija yra viena iš nedaugelio Artimųjų Rytų šalių, kuriose tos pačios lyties asmenų santykiai buvo dekriminalizuoti. Tiesa, šalyje nėra LGBTQ+ žmonių teisinės apsaugos nuo diskriminacijos, o viešoji nuomonė išlieka priešiška seksualinėms mažumoms.

Kitos organizacijos - Rainbow Street buvęs direktorius, sakė, kad GID jį persekiojo ir tardė daugybę kartų. Jis buvo sulaikytas gatvėje, įstumtas į automobilį, apklaustas ir įspėtas, kad nutrauktų savo veiklas arba jam gali būti pareikšti baudžiamieji kaltinimai.

Vėliau GID agentai aplankė vyro namus ir kalbėjosi su jo tėvais, teiravosi apie jų sūnaus gerovę. Vyras buvo privertas bėgti iš šalies.

„Niekada nemaniau, kad tapsiu pabėgėliu“, – sakė jis. – „Niekada nenorėjau palikti savo gimtosios šalies. Vieną dieną tiesiog pabudau ir viskas išskydo iš po kojų“.

Jordanijos vyriausybė neigia, kad LGBTQ+ asmenys yra saugumo agentūrų taikinys, ir pareiškė, kad „Jordanijoje nėra LGBTQ+ organizacijų“ ir kad „Jordanijos saugumo agentūros niekada netardė ir nesuėmė jokių LGBTQ+ asmenų“.