Baumila neigia, kad trans moterys yra moterys

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Baumila neigia, kad trans moterys yra moterys

Pir, 07/24/2023 - 07:40
Kategorija:
0 komentarų

Vakar dainininkas Vaidas Baumila Facebook paskyroje paskelbė šokiruojančią žinutę. Užvirus aštrioms diskusijoms jis ėmė neigti, kad trans moterys yra moterys, o trans vyrai - vyrai.

“Mis Olandija tapo trans moteris (vyras pakeitęs lytį). Tiek žinių 2023 iųjų Liepą. Moterys rūkykit kamputyje, mes  - vyrai -  perimam viską”, - rašo V. Baumila savo Facebook paskyroje.

Šis įrašas netrukus sukėlė diskusijas. Žmogaus teisių aktyvistai ėmėsi ginti trans žmones. 

“Tavo posto esmė skirta įžeisti trans moterį, pavadinant ją vyru. Kaip tai nesityčioji?”, - diskutuodama su V. Baumila teigia Elžbieta Latėnaitė.

Ji pabrėžė, kad Miss Olandija nugalėtoja tapo moteris. “Trans moterys = moterys. Trans vyrai = vyrai. Siutas ima, kad turėdamas tokią auditoriją ir populiarumą, naudoji šią galią pažeidžiamiausiai (ir daugiausiai smurto, savižudybių, nužudymų patiriančiai) LGBTIQ+ grupei heitint”, - rašo Elžbieta.

Netrukus dainininkas atsakė atskleisdamas tikrąjį savo požiūrį į trans asmenis.

“Nuoširdžiai pamatęs vyrą - sakau vyras. Pamatęs moterį - sakau moteris. Jei man trans žmogus pasakys, kad jis trans, jis man visad bus trans”, - rašo Vaidas. - “Vyrai yra vyrai, moterys yra moterys, o trans yra trans”.

Po to V. Baumila  dar labiau patikslino, ką turėjo galvoje - taip dar kartą paneigdamas, kad trans moterys yra moterys.

“Lytis nėra paskirta, lytis yra nustatyta dar moters įščiose. Elžbieta kalba ir cituoja naujai išmoktą kalbą, kuri absoliuti nesąmonė ir neturinti jokio konsensuso moksle”, - savo neišprusimą atskleidė daininkas greičiausiai niekada neskyręs bent kiek laiko giliau pasidomėti apie translyčius žmones.

Nusivylimą Vaido Baumilos postringavimais išreiškė ir GayLine.LT redaktorius.

“Nuvilianti pozicija. Ypač iš žmogaus, kuris yra matęs pasaulio, stovėjęs ant Eurovizijos scenos. Kaip galima nežinoti, kad trans moteris yra moteris, o ne vyras? Primena Trumpo lygio komentarus. Ką gi Spotify atsiras vietos kitam atlikėjui - nežadu remti žmogaus, kuris nesupranta kaip tokio lygio komentarai veikia trans paauglius”, - rašo Martynas Norbutas.