Europos publikos kino apdovanojimuose triumfavo laisvę būti savimi nagrinėjantis filmas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Europos publikos kino apdovanojimuose triumfavo laisvę būti savimi nagrinėjantis filmas

Pir, 07/17/2023 - 12:47
Kategorija:
0 komentarų

Europos publikos kino apdovanojimą (LUX) šiemet iškovojo belgų režisierius Lukas Dhont su filmu „Arti“ (Close). Europos Parlamento ir Europos kino akademijos įsteigtas apdovanojimas teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę.

„Žmogaus teisės yra universalios, neatimamos, nedalomos, tarpusavyje priklausomos ir tarpusavyje susijusios. Visoms mūsų auditorijoms, visiems vaikams, kurie nusipelnė pamatyti juos įkūnijančias istorijas, sakau - mes palaikome jus. Nes jūs, kaip ir kiekvienas žmogus, turite teisę sužinoti, kas esate ir kuo norite būti. Kad ir kas. Bet kur. Mes galvojame apie jus, pasitikime ir didžiuojamės“, – pareiškė belgų režisierius.

Filmo centre – trylikamečiai Leo ir Remi, kuriuos sieja ypatingas ryšys. Jie mėgaujasi nerūpestingomis vasaros dienomis ir vienas kito draugija. Berniukams pradėjus lankyti mokyklą, jų draugystei iškyla pavojus – jie įžengia į tarpsnį, kai dar neturi drąsos būti savimi, o vienas pašaipus žodis gali atverti baimės ir gėdos bedugnę, vedančią į nuostabios draugystės pabaigos.

Šiemet filmų atrankoje dalyvavo 45 tūkstančiai europiečių. Jų balsais lėmė 50 proc. galutinio vertinimo. Taip pat balsavo ir ekspertų komisija.

„Penki LUX publikos apdovanojimo nominantai įtikinančiais pasakojimais įkvepia mus imtis veiksmų susidūrus su sunkumais, mesti iššūkį esamai situacijai ir būti pokyčių šalininkais. Kviečiate mus siekti humaniškesnio ir gailestingesnio pasaulio. Nes kartu, bendromis pastangomis, galime siekti ateities, kuri būtų geresnė mums visiems. Tokia yra ir viso Europos Sąjungos projekto žinia. Susivieniję įvairovėje“, – sakė Europos Parlamentino prezidentė R. Metsola įteikdama apdovanojimą režisieriui.

Filmas