+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Socialiniuose tinkluose kritika žurnalistui galimai privedusiam jaunuolį prie savižudybės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Socialiniuose tinkluose kritika žurnalistui galimai privedusiam jaunuolį prie savižudybės

Tre, 05/31/2023 - 11:45
Kategorija:
0 komentarų

Socialiniame tinkle Facebook verda diskusija dėl žurnalisto Dainiaus Sinkevičiaus veiklos rengiant straipsnį apie neseniai mirusį buvusį LNK laidos „Labas vakaras, Lietuva“ žurnalistą Vilių Stankevičių.

„Kiekvienas žmogus pasirenka savo gyvenimo kelią ir jo pabaigą. Savo, ne kitų, pats yra kaltas, kad sugriovė kitų gyvenimą. Prašau man daugiau nerašyti ir nekaltinti, kad aš kaltas. Kaltas buvo to žmogaus pasirinkimas. Aš tik norėjau apsaugoti kitus vaikus. Straipsnio nebus“, - tokį mįslingą įrašą savo Facebook paskyroje paskelbė Delfi žurnalistas Dainiaus Sinkevičiaus.

Po šiuo užrašu užvirė diskusija, kuri galimai atskleidžia šio įrašo atsiradimo aplinkybes. Panašu, kad Dainiaus Sinkevičiaus rengė straipsnį apie Viliaus Stankevičiaus elgseną su nepilnamečiais, greičiausiai 16 – 17 metų paaugliais. Komentaruose teigiama, kad surinkta informacija buvo perduota LNK. Komentatoriai sako, kad televizijos kanalo vadovybė atleido žurnalistą Vilių Stankevičių, o šis nusižudė.

Nemaža dalis komentarų autorių reiškia paramą žurnalistui. Tiesa, yra ir tokių kurie pažymi, kad straipsnis apie mirusį jaunuolį turi būti išspausdintas.

„Komentaruose daug žurnalistų ir nei vienam nekyla jokių klausimų. Visi jau nuteisė. Pakartosiu dar kartą - aš jo neginu. Jei kaltas, turi būti įrodyta ir paviešinta. Už ką konkrečiai kaltas. O ne Bartusevičiaus ir Jakščio padarytas veiklas užkrauti. Ir jei padarė kažką dar baisiau ir yra įrodymu tegu deda. Dabar vieta pletkams“, - rašo Agnė, kuri pabrėžia, kad straipsnį reikėtų publikuoti.

Panašios nuomonės laikosi ir Dalia: „Dabar straipsnis kaip tik privalo būti, nes kitaip tik paleisite visuomenėje dar daugiau spekuliacijų kaip kas ir kodėl. Ačiū jums“.

Gediminas savo komentare, kuris sulaukė didelio palaikymo, pastebi, kad vis dėlto dėl jaunuolio mirties atsakomybę neša ir Vilius Stankevičius.

„Atsakomybė kyla tuo pat momentu, kai įgyjamas disponavimas. Kompromituojanti, skandalinga medžiaga apie žmogų, kuris dar yra ir tavo kolega, nėra tik to kolegos atsakomybė. Tai ir tavo atsakomybė. Aišku, visų pirma atsakomybė prieš visuomenę tą medžiagą paskelbti, bet kartu ir atsakomybė prieš tą žmogų pasielgti su juo tinkamai, humaniškai, gal net šiuo atveju globėjiškai.

Taip, medžiagą reikėjo paskelbti ir pranešti, nes kitaip būtų nuslėpimas, bet suvokiant, koks stiprus nuskridimas žemyn to žmogaus laukia, reikėjo švelninti situaciją iš kitos pusės. Bent jau nerejectinti ir atsiribojus kaip nuo raupsuoto palikti tvarkytis vieną. Jis neturėjo tą dieną būti paleistas namo nepasiteiravus jo, gal jam reikia kokios nors pagalbos? Arba, ką žadi toliau daryti? Prasmė gyventi ir taisyti padarytas klaidas atsiranda iš to, kad yra kas nors, kam tai rūpi“, - rašo Gediminas Janušis.

Pagalba