Seime į darbotvarkę įtrauktas civilinės sąjungos įstatymas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seime į darbotvarkę įtrauktas civilinės sąjungos įstatymas

Ant, 05/23/2023 - 10:15
Kategorija:
0 komentarų

Laisvės frakcija tvirtinant šios dienos Seimo darbotvarkę pateikė pasiūlymą įtraukti civilinės sąjungos įstatymą. 56 parlamentarams balsavus už, 46 prieš ir 8 susilaikius nuspręsta, kad dėl projekto bus balsuojama šiandien.

Vakar Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė laišku kreipėsi į koalicijos partnerius ir kai kurias opozicines frakcijas prašydama palaikyti šį įstatymą.

„Įstatymo priėmimas yra kritiškai svarbus siekiant užtikrinti, kad visų porų teisės būtų geriau apsaugotos ir įgautų teisinį stabilumą Lietuvoje. Šio įstatymo laukia ne tik LGBT+ bendruomenė, bet ir tūkstančiai žmonių, gyvenančių ne santuokoje. Amžiaus grupėje nuo 20-ies iki 49-erių metų tokių žmonių yra net 600 000. Civilinės sąjungos įstatymas yra lyčiai neutralus, jis reikalingas daugybei žmonių“, – laiške dėstė A. Armonaitė, skelbia Delfi.

Ji pabrėžė, kad tai būtų istorinis sprendimas Lietuvai.

„Mes niekada nebuvome taip arti realaus praktinio sprendimo, kurie Lietuvą padarytų tikra vakarietiška savo žmones gerbiančia šalimi. Nepaisant to, dalis Seimo narių vis dar nėra apsisprendę, abejoja arba yra tiesiog gąsdinami nedemokratiškai nusiteikusių jėgų. Prašau, įvertinkite savo autoritetą visuomenėje ir partijoje, kurį turite ir galite panaudoti kilniam tikslui ir reikšmingam istoriniam pokyčiui Lietuvoje“, – dėstė A. Armonaitė.

GayLine.LT pažymi, kad šiandien bus balsuojama dėl projekto po svarstymo komitetuose. Projektui pritarti užtenka paprastos daugumos Seimo narių balsų – t.y. daugiau nei pusę balsavusiųjų turi jam pritarti. Norint, kad įstatymas būtų priimtas reikės dar vieno balsavimo.

 

Šiandienos ryto balsavimo rezultatus dėl klausimo įtraukimo galite rasti čia.