Briuselyje grasinimai teroristiniais išpuoliais. Laiškai rašyti rusų kalba. Užsipulta ir LGBTQ+ bendruomenė

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Briuselyje grasinimai teroristiniais išpuoliais. Laiškai rašyti rusų kalba. Užsipulta ir LGBTQ+ bendruomenė

Ket, 03/09/2023 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Du elektroniniai laiškai, išsiųsti Europos Komisijai, rusų kalba įspėjo apie organizuojamus sprogdinimus Briuselio metro. Dėl to vakar buvo uždarytos 2 ir 6 metro linijos, jas ėmėsi tikrinti pareigūnai.

Pranešama, kad tas pats asmuo vasario 16 ir kovo 3 d. išsiuntė laiškus, kuriuose rašoma: „atsižvelgdamas į besitęsiančią ES agresyvią politiką, įspėju jus apie didelius teroristinius išpuolius ES teritorijoje“.

Elektroninis laiškas baigiamas konkrečia žinute: „Kovo 8 dieną Briuselio metro bus susprogdintas tarp Yser ir Rogier“, - praneša „Le Soir“.

Laiške aiškiai užsimenama, kad potencialūs taikiniai yra „LGBT ir kitos mažumos“ bei valstybių ir vyriausybių vadovai.

Elektroninio laiško turinį tyrė įvairios institucijos ir priėjo išvados, kad galimas išpuolis mažai tikėtinas, rašo „Brussels Times“. Tiesa, dėl saugumo, tiek JAV ambasada, tiek Europos Sąjungos institucijos išplatino laiškus darbuotojams ragindamos vengti naudojimosi minėtomis metro linijomis.

Briuselio prokurorai pradėjo tyrimą, kad surastų grasinimų autorių.

Organizacija Égalité, kuri vienija LGBTQ+ bendruomenės narius dirbančius institucijose, šiandien ryte išsišutė laišką, kuriame išreiškė solidarumą su LGBTQ+ asmenimis ir visa visuomene.

„Esame susirūpinę matydami, kad ideologinis smurtas vėl naudojamas kaip grėsmė prieš LGBTIQ žmones ir kitas mažumas. Jei šios dienos naujienos paveikė jūsų gerovę, kreipkitės patarimo į savo patikimus žmones ir (arba) savo įstaigos psichosocialines tarnybas“, - rašoma laiške.

2016 metais bombai sprogus Maelbeek metro stotyje žuvo 20 žmonių. Šių metų sausio pabaigoje vyras peiliu užpuolė ir sužalojo tris keleivius Šumano metro stotyje, kuri yra visiškai šalia Europos Komisijos ir Tarybos pastatų.