Buvęs vyriausiasis Maskvos rabinas: bažnyčia turėjo pulti Vakarų paramą gėjų teisėms

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Buvęs vyriausiasis Maskvos rabinas: bažnyčia turėjo pulti Vakarų paramą gėjų teisėms

Ket, 03/09/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Pinchas Goldschmidtas buvęs vyriausiasis Maskvos rabinas prabilo apie Rusijoje patirtą specialiųjų tarnybų verbavimą ir persekiojimą. Jis taip pat pateikė faktų, kokius politinius užsakymus privalėjo vykdyti religinių bendruomenių vadovai.

Nuo 1993 iki 2022 metų ir dabar einantis Europos rabinų konferencijos prezidento pareigas Pinchas Goldschmidtas leidiniui „Foreign Policy“ pateikė nemažai detalių kas vyksta Rusijoje. Jis sako, kad bažnyčios galėjo tapti nepriklausomomis, tačiau pasirinko kelią kolaboruotis su valdžia.

„Bažnyčia turėjo suteikti ideologinį pagrindą režimo priešiškumui žmogaus teisių apsaugai, demokratijai ir laisviems rinkimams. Ji turėjo pulti Vakarų paramą gėjų teisėms ir seksualinei asmens laisvei“, - teigia iš Rusijos turėjęs pasitraukti rabinas.

Jo teigimu, religinių vadovų verbavimo procesas prasidėjo prieš beveik dvidešimt metų. Jos taip pat buvo apsitelkiamos aiškiems politiniams tikslams įgyvendinti. Pavyzdžiui, Putinas jau kurį laiką palaikė gerus santykius su žydais - taip buvo siekiama užbėgti už akių kritikai, neva jis yra antisemitas.

„2000 metais Kremlius užmezgė artimus ryšius su Rusijos žydų bendruomenių federacija. Ši partnerystė turėjo kelis tikslus. Visų pirma, taip buvo siekiama parodyti, kad Vladimiras Putinas nėra antisemitas, jam dorojantis su oligarchais, kurių daugelis turėjo žydiškų šaknų (pavyzdžiui, Michailas Fridmanas, Vladimiras Gusinskis, Michailas Chodorkovskis, Borisas Berezovskis)“, - rašoma tekste.

Rabinas teigia, jog Putinas siekė pasinaudoti žydų bendruomene, kad ji per savo narius Vakarams įteigtų mintį, jog V. Putino valdymas, nors ir autoritarinis, yra geresnė alternatyva, nei kitos.

Pinchas Goldschmidtas teigia, kad jis buvo priverstas kelis kartus išvykti iš Rusijos. Pirmiausia dėl KGB persekiojimo ir jo nesutikimo dirbti Kremliui, o galiausiai - Rusijos pradėto karo Ukrainoje.

„Supratau, kad būsiu spaudžiamas palaikyti karą, o reikšti bet kokį nepritarimą būtų per daug pavojinga“, - rašo rabinas.