Laisviečiams dėkojant V. Landsbergiui, aktyvistų pasipiktinimas: atsiprašymo nebuvo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Laisviečiams dėkojant V. Landsbergiui, aktyvistų pasipiktinimas: atsiprašymo nebuvo

Ket, 02/16/2023 - 10:30
Kategorija:
0 komentarų

Vytautui Landsbergiui interviu metu sulyginus homoseksualumą ir pedofiliją - kritiką pažėrė keli Laisvės partijos politikai. Tačiau netrukus, jie nurimo, ir net padėkota po V. Landsbergio žinute, neva jis ne taip buvo suprastas. Tačiau LGBTQ+ aktyvistai klausia - o kur tikras atsiprašymas?

Nepaisant to, kad interviu metu žurnalistė aiškiai rodė, kad V. Landsbergis maišo sąvokas ir teigia realybės neatitinkančius dalykus, profesorius pats sąmoningai tęsė savo svarstymus.

„Kai kuriems visą gyvenimą užtenka vieno partnerio. O kitas eina ir ieško tų partnerių ir galbūt jį traukia vis jaunesni partneriai“, - toliau siedamas pedofiliją ir homoseksualumą pasakojo V. Landsbergis.

Vėliau jis socialiniame tinkle Facebook paskelbė, kad neva jo žodžiai buvo neteisingai interpretuoti, o šio klausimo eskalavimas skaudiną dalį visuomenės.

Toks pasiteisinimas, nieko nepaneigiant, bet kartu apkaltinant kitus - panašu tiko tiek Teisingumo ministrei Ewelinai Dobrowolskai - kuri pasidalino komentaru „Dėkoju už žmogišką reakciją. Ačiū“, tiek Seimo nariui V. T. Raskevičiui, kuris parašė - „Dėkoju“. Vėliau politikas žiniasklaidai prasitarė, jog norėtų, kad V. Landsbergis paragintų konservatorius palaikyti civilinės sąjungos įstatymą.

„Atsiprašau, jeigu tai tave įžeidė“ nėra atsiprašymas. Manau, kad profesorių interpretavo taip, kaip jis kalbėjo. Žurnalistė davė galimybių pasitaisyti, ir net apie tai pakreipė interviu bent pora minučių“, - socialiniame tinkle Facebook rašo Simonas Bartulis. - „Geriausias atsiprašymas yra tas, kuris leidžia prisiimti atsakomybę sau, o ne perkelti ją kitiems - žurnalistas, ar pačiai įsižeidusiai grupei“.

Panašiai kalba ir Tolerantiško Jaunimo asociacijos vadovas: „Tai nebuvo atsiprašymas. Tas extra postas buvo nei nuoširdus, nei reikalingas. Jame jis tik konstatavo, kad visi kiti yra kvaili ir jiems prastai su interpretacijomis“.

Režisierius Romas Zabarauskas pabrėžė, kad atsiprašyme nebuvo atsiprašymo: „Liūdna, kad LGBT+ žmonės Lietuvoje yra ne tik lyginami su pedofilais, bet dar ir gėdinami, jei nepriima „atsiprašymo“ už tokius lyginimus. Nepriima „atsiprašymo“, kuriame nėra žodžio „atsiprašau“ ir realaus savo žodžių atsakomybės priėmimo“.