Ugandos valdžia paskelbė pašalinsianti vaivorykštės bokštą iš vaikų parko

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ugandos valdžia paskelbė pašalinsianti vaivorykštės bokštą iš vaikų parko

Ant, 02/07/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Entebės miesto parko bokštą vaivorykštės spalvomis nudažė vietinė organizacija, siekdama atnaujinti statinį. Tačiau tėvams pareiškus, kad bokštas yra „šėtoniškas“ ir rodo „homoseksualumo invaziją manipuliuojant vaikų protu“ - bokštas bus pašalintas.

Ugandoje galioja griežti prieš gėjus nukreipti įstatymai, praneša PinkNews. Už tos pačios lyties asmenų santykius baudžiama iki gyvos galvos, o 2014 m. priimtas Antihomoseksualumo įstatymas teigia, kad homoseksualumo „skatinimas“ yra nusikaltimas.

Entebbe meras, Fabrice Brad Rulinda, teigė, kad „daug metų Ugandos vaikai vaivorykštę suprato tik kaip gražią spalvų arką, bibliškai atspindinčią Dievo grožį ir didybę“.

„Gaila, kad kai kurie judėjimai nusprendė panaudoti vaivorykštę, kad reprezentuotų ir atspindėtų tam tikrus veiksmus, prieštaraujančius Ugandos žmonių normoms“, - sakė meras.-  „Reikia pažaboti visas ydas, kurios gadintų mūsų vaikų protus, todėl buvo atsižvelgta į visuomenės susirūpinimą ir vaivorykštės atvaizdas buvo pašalintas iš vaikų parko“.

Ugandos vyriausybė praėjusį mėnesį taip pat įsteigė komitetą, tiriantį LGBTQ+ teisių „skatinimą“ mokyklose. Praėjusiais metais vyriausybės pareigūnai uždarė LGBTQ+ teisių grupę „Sexual Minorities Uganda“, teigdami, kad ji veikia nelegaliai.