Sveikatos apsaugos ministerija finansuoja projektą, kuriame „lyties tapatumas“ laikomas liga?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Sveikatos apsaugos ministerija finansuoja projektą, kuriame „lyties tapatumas“ laikomas liga?

Tre, 01/25/2023 - 11:59
Kategorija:
0 komentarų

Prieš gerą valandą socialinio tinko Facebook grupėje „Ne Kopūstų Vaikai“ Akvilė Giniota pasidalino nerimą keliančia žinia. Rengimo šeimai asociacija, įgyvendindama Sveikatos apsaugos ministerijos remiamą projektą, teigia, kad „lyties tapatumas“ yra priklausomybė - tokia kaip pornografija ar kompiuteriniai žaidimai.

„Čia pavojinga zona. Žiauriai pavojinga zona, nes paaugliai ŽUDOSI dėl patyčių“, - rašo Akvilė. - „Žudosi dėl pamažu kapsinčios ir ilgainiui užtvindančius nepalankios psichologinės atmosferos, kurią sąlygoja neigiamas, patologizuojantis požiūris į seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės temas“.

Ji atkreipia dėmesį į konkretų projektą, kuriame „lytinė tapatybė“ tiesiogiai įvardijama kaip priklausomybė.

„Kiek žinau SAM dirba su savižudybių prevencija, tačiau tuo pačiu savo arsenale turi ir štai tokių projektų, kurie eina į mokyklas sakyti, kad "lytinė tapatybė" yra priklausomybė. O ką darome su priklausomybėmis? GYDOME! (O iš tikrųjų - nugydome.)“, - rašo Akvilė.

A. Giniota pabrėžia, kad lytinė tapatybė niekam nekelia žalos. Priešingai - žalą kuria visuomenės nariai, kurie siūlo gydyti tai, ką Pasaulio sveikatos organizacija dar 2018 metais išbraukė iš psichikos ligų sąrašo.

„Šiais laikais mes padedame žmonėms jiems padėdami. Šiais laikais mes padedame žmonėms puoselėdami visuomenės empatiją ir supratimą, o ne juos psichologiškai engdami, bandant įtikinti, kad jūs nenormalūs ir turit pasigydyti“, - rašo Akvilė.

 

Lytinė tapatybė - giliai juntama ir individuali kiekvieno asmens socialinės lyties patirtis, kuri gali sutapti arba nesutapti su biologine, gimus priskirta lytimi, įskaitant asmeninį kūno pojūtį (kuris gali apimti, jeigu yra laisva valia pasirinktas, kūno išvaizdos arba funkcijų keitimą medicininėmis, chirurginėmis ar kitomis priemonėmis) ir kitas lyties raiškos priemones, pvz., aprangą, kalbą ir manieras.

 

Įrodymais kaip Rengimo šeimai asociacija skleidžia dezinformaciją pasidalino Lietuvos žmogaus teisių centras:

foto1

foto2